"1 z 10" nie dla każdego. Kto nie może wziąć udziału w programie?

"1 z 10" nie dla każdego. Kto nie może wziąć udziału w programie?

Tadeusz Sznuk
Tadeusz Sznuk
Źródło zdjęć: © KAPIF
26.11.2023 06:35, aktualizacja: 26.11.2023 11:53

Program "Jeden z dziesięciu" posiada regulamin. Jasno wynika z niego, że nie każdy może uczestniczyć w rywalizacji w teleturnieju.

O teleturnieju "Jeden z dziesięciu" Telewizji Polskiej znów jest głośno za sprawą Artura Baranowskiego. Ekonomista z miejscowości Śliwniki bezbłędnie odpowiedział na 40 pytań pod rząd, zdobywając rekordowe 803 punkty.

Baranowski ostatecznie nie dotarł na wielki finał 140. edycji programu, co było spowodowane awarią samochodu. Telewizja publiczna musiała przez to przyjąć wiele krytycznych słów. Niezadowoleni widzowie są zdania, że ekipa formatu powinna pomóc uczestnikowi w transporcie do studia nagraniowego.

Jak masz gościa, o którym mówi cała Polska i psuje mu się auto, to wysyłasz helikopter i ekipę reporterską i pokazujesz akcję w "Wiadomościach". I grzejesz tym na maksa. Jeśli zamiast tego machasz ręką i mówisz gramy bez niego to nie rozumiesz swojej pracy – napisał dziennikarz Krzysztof Stanowski na platformie X (dawniej Twitter).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kto nie może wystąpić w "1 z 10"?

Portal Fakt.pl, w związku z dużym zainteresowaniem "1 z 10", przeanalizował regulamin teleturnieju. Wynika z niego, że nie każdy może w nim wziąć udział. W punkcie 14. wykluczono z niego dwie grupy uczestników:

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo decyzji co do udziału zawodnika w nagraniu, gdy jego wygląd nie spełnia podstawowych wymogów estetycznych (niestaranny ubiór i wygląd) lub wady wymowy uniemożliwiają zrozumienie odpowiedzi.

Pełen regulamin show jest dostępny w Internecie.

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także