Co dalej z karierą Zenka Martyniuka w TVP? Gwiazdor jest niepewny swojego losu

Co dalej z karierą Zenka Martyniuka w TVP? Gwiazdor jest niepewny swojego losu

10.04.2024 20:45, aktualizacja: 10.04.2024 20:56

Zenek Martyniuk przez ostatnie lata często gościł w Telewizji Polskiej. Reporterka Jastrząb Post porozmawiała z nim na temat jego przyszłości w publicznej stacji. Czy gwiazdorowi towarzyszą pewne obawy?

Zenek Martyniuk za czasów, gdy w kraju rządziło PiS, często występował na antenie Telewizji Polskiej. Złośliwi mówili nawet, że był ulubieńcem Jacka Kurskiego. W 2022 roku sugerowano, że za koncert sylwestrowy dla TVP gwiazdor zainkasował 100 tys. złotych. Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska miała okazję porozmawiać z Zenkiem. Zapytała go m.in. o współpracę z telewizją publiczną.

Czy Zenek Martyniuk zagra na koncercie sylwestrowym?

Najpierw Zenek dostał pytanie o to, czy zagra w tym roku na koncercie sylwestrowym.

Na razie nic nie wiadomo. Nawet w ubiegłym roku to się odwlekało w czasie i dopiero w końcówce listopada dowiedzieliśmy się, że gramy w Zakopanem – ostrożnie powiedział Martyniuk.

Zenek Martyniuk o zmianach w TVP i koncertowaniu

Czy Zenek odczuwa trwające zmiany w TVP i się nimi przejmuje?

Nie grałam zbyt dużo koncertów z TVP. W maju 2023 roku zagrałem jeden koncert na południowym zachodzie i drugi koncert sylwestrowy – i tyle. Poza tym gramy swoje rzeczy, koncertujemy na terenie całej Polski od Sopotu po Gorzów Wielkopolski, Jasło i Białystok. I zagraniczne koncerty – w Chicago, w Nowym Jorku i New Jersey, więc dużo tego się dzieje. Jeżeli ktoś się zwróci z TVP z prośbą zagrania na imprezie sylwestrowej, to bardzo chętnie. W ubiegłym roku miałem też zapytania z Polsatu – wyjaśnił.

Lider zespołu Akcent jest zdania, że na tego typu imprezach powinni grać przede wszystkim ci artyści, których utwory są powszechnie znane. Jednocześnie jest niepewny tego, czy w ogóle otrzyma jakieś oferty ze strony publicznego medium.

Na takiej imprezie powinny grać zespoły i wykonawcy, którzy są popularni. Ja nie ukrywa, że moje piosenki są chętnie grane na różnego rodzaju imprezach, czy to weselach, czy chrzcinach, czy studniówkach. Nie wiem, czy ta nowa ekipa, która teraz zarządza telewizją, zaproponuje (występ na koncercie – przyp. red.), ale pewnie, jeżeli ktoś jest dobry, to zaproszą, żeby wystąpił. Jak nie ja, to ktoś inny z branży muzycznej – dodał.

Na koniec Zenek zasugerował, że choć przyjąłby ofertę występu dla "nowej" TVP, to byłby również zainteresowany kooperacją z Polsatem.

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także