Co teraz stanie się z Danutą Holecką? Ekspert nie ma dobrych wieści

Danuta Holecka
Danuta Holecka
Źródło zdjęć: © KAPIF

30.11.2023 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieoficjalnie Danuta Holecka ma pożegnać się z pracą w "Wiadomościach". Ekspert wystawił jej miażdżącą recenzję.

30 listopada portal natemat.pl podzielił się z czytelnikami sensacyjnymi doniesieniami na temat przyszłości Danuty Holeckiej. Podobno prezenterka odchodzi z Telewizji Polskiej za porozumieniem stron i ma mieć zapewniony roczny okres wypowiedzenia. Nie uwzględniono jej w grafiku już 13 grudnia – informuje gazeta.pl.

Portal Plejada porozmawiał na temat Holeckiej ze znanym medioznawcą, prof. Wiesławem Godzicem. Ekspert nie zostawił na niej suchej nitki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Danuta Holecka – ekspert miażdżąco ją podsumował

Godzic uważa, że Holecka w ogóle nie powinna być nazywana mianem "dziennikarki" przez to, co robiła, prowadząc "Wiadomości" TVP.

Pani Holecka miała otwartą drogę do właściwie wszystkiego, czego chciała. Nazywania kogokolwiek, kimkolwiek. (...) To nie były chamskie nawalanki, to nie były brutalne słowa, to były dość czasem wycyzelowane zbitki słów, odniesienia do pasków, z których po prostu wynikałoby: "ja inteligentka" — myślę, że to podkreślała. "Ja, inteligentna, patrzę z góry na tych, którzy się miotają" — zarzucił jej.

Jego zdaniem nikt nie wierzył w komunikaty wygłaszane przez Holecką — poza wyborcami PiS. Teraz rękę może wyciągnąć do niej ew. prawicowa Telewizja Republika, ponieważ na odbudowanie pozycji w TVP nie ma już szans.

Miejsce takich ludzi jest bardzo często w telewizjach lokalnych, żeby o nich troszkę zapomnieli na forum regionalnym, wielkim, ale żeby mogli doskonalić swój warsztat. Danuta Holecka czegoś takiego nie zrobi, bo mamy złą tendencję nadużywania centrali, a nie używania regionów. Wydaje mi się, że to jest jej koniec — podsumował.
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także