Danuta Holecka wielką nieobecną "Dzisiaj" w TV Republika. Gdzie się podziała prezenterka?

Danuta Holecka
Danuta Holecka
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

27.01.2024 22:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Danuta Holecka zmieniła miejsce pracy i z miejsca stała się twarzą głównego wydania programu informacyjnego "Dzisiaj". Jednak dziś widzowie nie mogli oglądać ulubionej dziennikarki. Co się stało? Gdzie podziała się Holecka?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Danuta Holecka miała otrzymać olbrzymią odprawę

Dziennikarka, która sympatyzowała z poprzednią partią rządzącą, szybko stała się twarzą TVP. Awansowała na szefową "Wiadomości" i prowadziła nawet 11 wydań programu w miesiącu. Jak policzono, jej zarobki były niebotyczne. 20 tysięcy miesięcznie otrzymywała Danuta Holecka za prowadzenie "Wiadomości", kolejne 50 tysięcy za szefowanie redakcji.

Kiedy zmieniła się władza, Danuta Holecka nie czekała na zwolnienie. Sama rozwiązała łączące ją z TVP umowy. Mówiło się wówczas o gigantycznym odszkodowaniu, które miałaby otrzymać dziennikarka, w związku z zakazem konkurencji zapisanym w umowie.

Podpisując dokumenty związane z wypowiedzeniem na początku grudnia, zrezygnowałam z dziewięciomiesięcznego odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji. Więc nie dostanę tych ogromnych pieniędzy - powiedziała Wirtualnym Mediom.

Szybko okazało się, że Holecka zaczyna pracę w TV Republika.

Danuta Holecka na urlopie? Kto poprowadził kolejne wydanie "Dzisiaj"

Szybko okazało się, że prezenterka zadomowiła się w TV Republika. Zaczęła ona prowadzić główne wydanie programu informacyjnego "Dzisiaj", reklamując go jako "najbardziej rzetelny w Polsce"i jedyne "prawdziwe polskie wiadomości".

Widzowie, którzy za Danutą Holecką przeszli do TV Republika, musieli poczuć się dziś rozczarowani. Nie zobaczyli swojej ulubienicy na ekranach. Nic w tym dziwnego, dziennikarka także musi kiedyś odpocząć po ciężkiej pracy. "Dzisiaj" prowadzi zaś na zmianę z Holecką Jacek Sobala. Zmiennik prezenterki jest aktorem, który ukończył PWST w Warszawie, a z TV Republika związał się w 2019 roku.

Podoba się wam, jak prowadzi program informacyjny?

Danuta Holecka już nie jest twarzą "Wiadomości"
Danuta Holecka już nie jest twarzą "Wiadomości"© Facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także