Eurowizja 2024. Znamy już faworyta po pierwszym półfinale? To oni wygrają konkurs

Eurowizja 2024. Znamy już faworyta po pierwszym półfinale? To oni wygrają konkurs

Kto wygra Eurowizję 2024?
Kto wygra Eurowizję 2024?
Źródło zdjęć: © fot. Instagram
08.05.2024 21:00

Przed nami dopiero drugi półfinał Eurowizji 2024, ale niektórzy twierdzą, że już znają faworyta wyścigu o pierwsze miejsce całego konkursu. Kto tym razem zdobędzie pierwsze miejsce i za rok zorganizuje konkurs u siebie? Podobno Europa już wybrała.

Pierwszy półfinał Eurowizji 2024 już za nami. Podczas koncertu zaprezentowało się 15 państw, z których 10 przeszło do finału. Wśród nich była Polska, która, niestety, nie awansowała. Nasza reprezentantka, Luna, choć zachwyciła podczas generalnej próby, nie zaśpiewa zatem w sobotnim finale. Jednak bukmacherzy sądzą, że znają już odpowiedź na pytanie, kto zostanie zwycięzcą całego konkursu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kto ma największe szanse na wygraną na Eurowizji 2024?

Jeszcze w marcu 2024, na oficjalnej stronie Eurowizji pojawiły się przewidywania, kto może liczyć na większe szanse na wygraną. Pierwszą dziesiątkę zamykała wtedy Francja z przejmującą balladą o miłości. Wskazywano też na Szwajcarię, Ukrainę, Włochy i Chorwację, która po raz pierwszy miałaby szansę zwyciężyć w tym konkursie. Dawano jej aż 21% szans na wygraną. Czy te dane zmieniły się po półfinałowym koncercie?

Zapisz na później

Eurowizja 2024. Kogo typują bukmacherzy?

O dziwo na jedno z pierwszych miejsc wysunęła się Irlandia, która zadziwiła cały świat występem w mrocznym klimacie. Świece, pentagram, czarne stroje i demoniczny makijaż znalazły swoich fanów i Irlandia typowana jest w tej chwili dość wysoko. Nadal jednym z faworytów do pierwszego miejsca jest Szwajcaria, świetnie radzi sobie także Ukraina, której bukmacherzy wróżą czwarte miejsce.

Chorwacja, po swoim brawurowym występie tuż po tym, jak Luna zeszła ze sceny, zdecydowanie podbiła swoje szanse na zwycięstwo i w tej chwili objęła prowadzenie. Bukmacherzy dają aż 37% szans na to, że za rok to właśnie Chorwacja zorganizuje Eurowizję. Widzieliście ich występ? Jesteśmy ciekawi, czy przewidywania bukmacherów pokryją się z głosami widzów z całego świata. Przekonamy się o tym już w sobotę, 11 maja.

Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim (LIVE) | Croatia 🇭🇷 | First Semi-Final | Eurovision 2024

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także