Eurowizja 2024. Burza po przegranej Luny. Fani nie mają litości dla TVP: "Specjalnie ją zagłuszyli"

Eurowizja 2024. Burza po przegranej Luny. Fani nie mają litości dla TVP: "Specjalnie ją zagłuszyli"

Luna odpadła w półfinale Eurowizji (Instagram)
Luna odpadła w półfinale Eurowizji (Instagram)
Źródło zdjęć: © Instagram
08.05.2024 15:09, aktualizacja: 08.05.2024 17:59

Luna odpadła w pierwszym półfinale tegorocznej Eurowizji. Internauci próbują doszukać się powodów, przez które odniosła porażkę. Na jakie rzeczy wskazują?

Polska wraca z tegorocznej Eurowizji na tarczy. Luna i jej "The Tower" nie zdołały przekonać europejską publiczność wystarczająco mocno, aby startować w finale. Internauci zdają się być mocno podzieleni odnośnie tego, co było przyczyną porażki piosenkarki. Powody mają być... mocno zróżnicowane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Internauci krytykują występ Luny na Eurowizji

Nie brakuje głosów krytycznych. Internauci nie zostawiają suchej nitki na reprezentantce Polski, zarzucając jej, że to właśnie z jej winy Polsce nie udało się przejść dalej. Niektórzy wprost mówią o jednym z najsłabszych, jeśli nie najsłabszym występie naszego kraju na Eurowizji.

"Najsłabszy z polskich występów na Eurowizji. Słaba piosenka, słaba piosenkarka, słaba scenografia", "Kicz i żenada, takiej tandety dawno nie widziałem", "Nie ma talentu" - piszą internauci.

Są też osoby, które zwracają uwagę na możliwe problemy techniczne. Niektórzy mają teorie, jakoby Luna została wygłuszona z premedytacją.

"Musiałaby śpiewać, a ją specjalnie wygłuszyli, aby nie było fałszu słychać".

Część osób stoi murem za Luną

W morzu nieprzychylnych opinii pojawia się jednak także sporo pochwał i słów wsparcia. Widzowie stojący po drugiej stronie oburzają się na to, że Eurowizja promuje zupełnie inne wartości niż artyzm i dobry smak.

"Szczerze to jestem zawiedziona tą Eurowizją, nie mówię o tobie, lecz tym, że przeszedł ktoś kto świeci na scenie gołym tyłkiem i jest w finale", "Tylko dziwaczne stroje, wulgarne testy i choreografia" - czytamy dalej.

Zwolennikom występu Luny również nie umknął uwadze fakt, że wokal piosenkarki był ściszony. Zrzucają jednak winę na organizatorów i realizatorów dźwięku:

"Na początku było słychać, że są problemy techniczne i ogólnie muzyka była za głośno, a twój głos za cicho".

Widzowie sporo zarzucają TVP

Pojawiają się również głosy, jakoby za przegraną odpowiedzialne było TVP. Według niektórych, organizacja preselekcji i zasady są niedostosowane do realiów.

"Niech dalej jury wybiera finalistę, to tak będzie. Dajcie ludziom zadecydować, bo to o publiczność chodzi i nas głosujących, a nie jury", "Powinno być tak jak w głosowaniu na eurowizji Junior, tam głosuje społeczeństwo i w miarę wygląda to sprawiedliwie" - piszą internauci.
Luna za kulisami Eurowizji (Instagram)
Luna za kulisami Eurowizji (Instagram)© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także