Tak Luna zareagowała na porażkę na Eurowizji. Zakulisowe doniesienia: "Wielki smutek"

Luna przegrała w półfinale Eurowizji (fot. KAPiF, Eurovision)
Luna przegrała w półfinale Eurowizji (fot. KAPiF, Eurovision)
Źródło zdjęć: © Eurovision, KAPiF

08.05.2024 09:29, aktual.: 08.05.2024 17:57

Eurowizja 2024. Lunie nie udało się przejść dalej podczas starcia półfinałowego. Jak zareagowała na porażkę i co działo się za kulisami? Mamy komentarz osoby z TVP.

Występ na Eurowizji mógł być dla niej przepustką do europejskiej kariery. Niestety, Luna odpadła w pierwszym finale tegorocznej edycji, tym samym przekreślając szansę Polski na przejście do ostatniego etapu. Chociaż mogła liczyć na spore wsparcie zarówno polskich, jak i zagranicznych widzów, musiała oddać tę szansę dziesiątce innych artystów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak Luna zareagowała po porażce?

Po ogłoszeniu wyników na scenie zapanowała powszechna euforia. Piątka uczestników, którym nie udało się przejść dalej, była jednak w znacznie gorszych nastrojach. Luna nie była wyjątkiem.

Jak podaje Fakt, tuż po zakończeniu emisji pierwszego półfinału Wielgomas wraz z ekipą czym prędzej udała się do hotelu, nie udzielając po drodze żadnego wywiadu. Do tej pory nie doczekaliśmy się od niej żadnego bardziej szczegółowego komentarza. Warto jednak zaznaczyć, że Luna nie miała obowiązku rozmawiać z dziennikarzami.

Tylko reprezentanci, którzy przeszli dalej, musieli pójść na konferencję. Reprezentanci państw, które nie awansowały, nie rozmawiali z dziennikarzami. Luna potrzebowała czasu dla siebie, żeby ochłonąć - powiedziała nam osoba z polskiej reprezentacji.

Komentarz z TVP na temat występu Luny

Udało nam się jednak uzyskać komentarz osoby z TVP, która była zaangażowana w pracę z Luną przed i podczas jej eurowizyjnego występu. Agnieszka Lenart, która w telewizji publicznej zajmuje się PR-em, podzieliła się krótką refleksją na temat tego, jak poradziła sobie artystka.

Ona dała z siebie wszystko, była perfekcyjnie przygotowana. Byłam tam z nią przez cały czas, naprawdę dawno nie widziałem kogoś tak pokornego i zaangażowanego - napisała.

Osoba z polskiej reprezentacji, z którą się skontaktowaliśmy, przekazała nam jeszcze informacje ze swojej perspektywy:

Były ogromne emocje, duże oczekiwania, więc i wielki smutek. Wielki szok po wynikach.

Wiadomo, że Luna jeszcze nie wraca do Polski. Na ten moment nie ma informacji, kiedy planuje podróż powrotną.

Luna podczas występu na Eurowizji (fot. Eurovision)
Luna podczas występu na Eurowizji (fot. Eurovision)© Eurovision
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także