Grażyna Szapołowska wyśmiała Jarosława Kaczyńskiego. "Kreują się na gwiazdy"

Grażyna Szapołowska, Jarosław Kaczyński
Grażyna Szapołowska, Jarosław Kaczyński
Źródło zdjęć: © AKPA

03.02.2024 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od wielu tygodni krąży pogłoska, że prezes Kaczyński chce założyć prywatną telewizję. Grażyna Szapołowska nie ma złudzeń.

Jarosław Kaczyński już jakiś czas temu zapowiedział stworzenie własnej telewizji. Miało to miejsce podczas spotkania w Lublinie, tuż po przegranych wyborach parlamentarnych. Co na ten temat myśli Grażyna Szapołowska?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Prezes Kaczyński zapowiada stworzenie prywatnej telewizji

Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Lublinie zapowiedział, że będzie walczył o telewizję publiczną. Wspomniał też o nowym projekcie. 

- Uczynimy wszystko, żeby po pierwsze wygrać walkę o telewizję publiczną w Polsce, a po drugie stworzyć także prywatną dużą telewizję, która będzie wolna - mówił.

Grażyna Szapołowska o nowej telewizji Kaczyńskiego

Legendarna aktorka - Grażyna Szapołowska ma odmiennie zdanie w tej kwestii. 

- Myślę, że to nie wyjdzie. Ja rozumiem, że politycy kreują się na gwiazdy, ale lepiej, gdy jest odwrotnie i gwiazdy grają polityków. To jest ciekawsze - powiedziała w wywiadzie dla Plotka.

Od tygodni trwają przetasowania w Telewizji Polskiej. Jak ocenia je Szapołowska? Przypomnijmy, że w TVP pracę znaleźli Katarzyna Dowbor i Filip Antonowicz, a także Beata Tadla i Tomasz Tylicki.

- Cieszy mnie zmiana w telewizji, dlatego, że to powrót pewnego rodzaju profesjonalistów, którzy byli. Pomimo tego, że postarzeliśmy się wszyscy o osiem lat, to to niczego nie zmienia, bo ludzie starsi mają doświadczenie i ludzie starsi są przykładem dla ludzi młodszych, są wychowywaniem. Uważam, że zmiany w telewizji powinny następować. Trzeba wybierać profesjonalistów, ludzi zawodowych. Oczywiście przy tym stawiać również na młodzież, ale ta młodzież musi się od kogoś uczyć, musi mieć jakieś przykłady - podsumowała.

Co Wy na to?

PIS, prezes PiS
PIS, prezes PiS© Licencjodawca | AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także