Aleksandra Kostka to jedna z najpopularniejszych prezenterek pogody Telewizji Polskiej. Widzowie mogą oglądać ją między innymi w "Pytaniu na śniadanie". Swoim życiem dzieli się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niestety, w jednym z najnowszych wpisów poinformowała o śmierci bardzo ważnej dla niej osoby.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czy Mariola Bojarska-Ferenc spisała testament?
Aleksandra Kostka w żałobie. Pogodynka "Pytania na śniadanie" pożegnała ważną osobę
Na profilu Aleksandry Kostki na Instagramie pojawił się post, w którym prezenterka "Pytania na śniadanie" pożegnała Zbigniewa Foltyniaka. Nie ukrywała, że mężczyzna miał duży wpływ na internetową popularność i bardzo pomógł jej w karierze.
Dzisiaj jest jego pogrzeb. To ważna osoba w moim życiu. Któregoś dnia napisał do mnie, że jest moim fanem, że ogląda każdą moją pogodę i czy może mi poprowadzić social media. To właśnie on założył mi Facebooka, a potem Instagrama (...) Zbyszek był moją prawą ręką (...) był moim rycerzem. Tak go nazywałam, bo strzegł mojego dobrego imienia w sieci. Mimo swojej nieuleczalnej choroby, mimo swojego niełatwego życia na wózku inwalidzkim — wspominała.
Aleksandra symbolicznie zwróciła się do zmarłego i zaapelowała do swoich fanów.
Aleksandra Kostka żegna przyjaciela. Zmarł współpracownik gwiazdy "Pytania na śniadanie"
Aleksandra Kostka podziękowała panu Zbigniewowi za znajomość i współpracę oraz poprosiła fanów o modlitwę za zmarłego.
Dziękuję ci Zbyszku za każdą chwilę poświęconą dla mnie. Spoczywaj w pokoju, do zobaczenia tam po drugiej stronie. Kochani, pomódlcie się, proszę, za Zbyszka. Z góry z całego serca dziękuję — czytamy.
Fani spełnili prośbę dziennikarki, a zmarłego w komentarzu ciepło wspominała także Anna Popek, która nazwała go "oddanym przyjacielem".