"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler grzmiała w bytomskiej restauracji. Nie przebierała w słowach

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler grzmiała w bytomskiej restauracji. Nie przebierała w słowach

Magda Gessler, KAPiF
Magda Gessler, KAPiF
Źródło zdjęć: © KAPiF
13.10.2023 08:23

"Kuchenne rewolucje". W ostatnim odcinku Magda Gessler przybyła do bytomskiej Restauracji pod Orzechem. Na miejscu nie szczędziła ostrych komentarzy pod adresem właścicieli.

Kuchenne rewolucje bez wątpienia są jedną z najpopularniejszych propozycji w ramówce TVN. Prowadzony przez Magdę Gessler program skupia przed telewizorami tysiące telewidzów, którzy są ciekawi jaka restauracja tym razem przejdzie dużą zmianę. Po ostatnim odcinku nie mogą narzekać na nudę.

"Kuchenne rewolucje" w bytomskiej restauracji

Tym razem najbardziej znana restauratorka w Polsce zawitała do Bytomia, gdzie zaproszona została do prowadzonej przez Janinę i Władysława Restauracji pod Orzechem. Rodzinny biznes nie prosperował najlepiej. Wizyta Magdy Gessler miała zmienić wszystko na lepsze.

Oczywiście, po swoim przyjeździe nie szczędziła gorzkich opinii na temat przygotowywanych tam dań. Panel degustacyjny w postaci żuru na zakwasie, pieczeni wieprzowej i pierogów z mięsem nie przypadł jej w całości do gustu, choć pochwaliła pieczeń:

Ziemniaki niedogotowane, dziwne to trochę. (...) To przypomina pieczeń, to jest smaczne. Kapusta jest bardzo dobrze zrobiona, kluski też.

Zauważyła, że właściciele nie darzą swoich kucharzy wystarczająco dużym zaufaniem. W zaskakujących słowach wytłumaczyła im, co mają zrobić.

Wy się wycofajcie, wieczorem możecie przychodzić po kasę.

Zupełnie nowa restauracja

Magda Gessler natychmiast wzięła się do pracy i opracowała swój plan na to, jak zmienić bytomski lokal. Restauracja pod Orzechem została przemianowana na Dziadka do Orzechów, w międzyczasie zaliczając spore zmiany w sposobie prowadzenia. Pojawiła się także nowa karta dań.

Po czterech tygodniach restauratorka wróciła do Bytomia, aby zobaczyć jak radzą sobie właściciele po Kuchennych rewolucjach. Ku ich uciesze, była bardzo zadowolona z ich ciężkiej pracy i zaangażowania.

Bardzo smacznie, bardzo pięknie, bardzo wyjątkowo - podsumowała Gessler.

Lubicie oglądać Kuchenne rewolucje?

Zobacz także