Leszek Lichota cierpiał przez rolę w "Znachorze"? Zmienił się nie do poznania. "Wysiłek był ogromny"

Leszek Lichota
Leszek Lichota
Źródło zdjęć: © Instagram, KAPIF

21.09.2023 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kultowa polska produkcja "Znachor" powróci na ekrany w nowej odsłonie. W głównego bohatera wcieli się Leszek Lichota, który na potrzeby roli przeszedł imponującą metamorfozę. Aktor nie ukrywał, że przemiana w filmowego profesora Wilczura była trudna. Jak tego dokonał?

"Znachor" to bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich filmów fabularnych. Adaptacja powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza w ostatnich latach zyskała na popularności dzięki częstemu emitowaniu w telewizji. Być może to skłoniło Netflix do stworzenia nowej wersji filmu. W głównego bohatera tym razem wcieli się Leszek Lichota, który musiał napracować się, by pasować do kultowej postaci profesora Wilczura.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Leszek Lichota o przygotowaniach do roli w "Znachorze". Aktor musiał mocno schudnąć

W rozmowie z portalem Plejada Leszek Lichota przyznał, że wcielenie się w tytułowego "Znachora" wymagało od niego sporego poświęcenia. Do roli zrzucił 10 kilogramów, co nie przyszło mu łatwo. Na szczęście jako doświadczony aktor wiedział, co ma zrobić.

Schudłem w tym czasie dziesięć kilogramów. Nie powiem, żeby to było najprzyjemniejsze zadanie, bo ja nie znoszę chodzić na siłownię. Ale znam już swój organizm na tyle, że wiedziałem, jaką dietę zastosować, żeby taka zmiana była możliwa do osiągnięcia w stosunkowo krótkim czasie - opowiadał.

Pod wielkim wrażeniem metamorfozy Leszka Lichoty była także charakteryzatorka zatrudniona na planie "Znachora". Jej zdaniem pozbycie się 10 kilogramów to tylko jedno z osiągnięć aktora.

Leszek Lichota do roli w "Znachorze" zmienił się nie do poznania

Charakteryzatorka Ewa Szwed odpowiadała między innymi za pomoc Leszkowi Lichocie we wcieleniu się w profesora Wilczura w "Znachorze". W rozmowie z Plejadą nie ukrywała, że aktorowi należą się ogromne brawa za poświęcenie dla nowej roli.

Wysiłek aktora włożony w tę przemianę był ogromny, współpraca z nim przebiegała niezwykle pomyślnie, więc wszyscy mieliśmy ogromną radość i satysfakcję, patrząc na efekt tych naszych wspólnych starań - oceniła.

O tym, czy Leszek Lichota podbije serca fanów w "Znachorze", przekonamy się już niedługo. Netflix zapowiedział premierę produkcji na 27 września 2023 roku. Kto wie, może obraz dorówna kultowemu pierwowzorowi.

  • Leszek Lichota
  • Leszek Lichota
  • Leszek Lichota
  • Leszek Lichota
[1/4] Leszek LichotaŹródło zdjęć: © Instagram.com
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także