Maciej Orłoś ocenił nowe "Wiadomości". Co zwróciło jego uwagę?

Maciej Orłoś ocenia nowe "Wiadomości".
Maciej Orłoś ocenia nowe "Wiadomości".
Źródło zdjęć: © AKPA, TVP
Ignacy Węgrzyn

22.12.2023 11:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maciej Orłoś, który przed laty był gwiazdą TVP, postanowił skomentować zmiany, jakie zaszły w "Wiadomościach". Dziennikarz zwrócił szczególną uwagę na kilka aspektów. Jak w jego oczach wypadła rewolucja w telewizji publicznej?

W czwartek widzowie TVP mogli po raz pierwszy obejrzeć nowe "Wiadomości", które zmieniły nazwę na "19.30". Pierwsze wydanie nowego głównego serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej poprowadził Marek Czyż. Zmiana nazwy, czołówki i prowadzących odbiła się w mediach szerokim echem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Maciej Orłoś, który przez wiele lat był związany z telewizją publiczną w rozmowie z Plotkiem postanowił skomentować rewolucję, jaka dokonała się w "Wiadomościach". Dziennikarz już na wstępie odniósł się do zmiany nazwy, która dla widzów mogła być niemałym zaskoczeniem.

Uważam, że zmiana nazwy to bardzo dobra decyzja, ponieważ, niestety, "Wiadomości", czyli program istniejący od 1989 roku, w ostatnich latach został skompromitowany przez osoby, których nie można nazwać dziennikarzami, tylko funkcjonariuszami partii rządzącej. Przestał być programem informacyjnym - stwiedrdził.

Maciej Orłos ocenia nowe "Wiadomości". Na co zwrócił uwagę?

Maciej Orłoś zwrócił szczególną uwagę na etykę i rzemiosło dziennikarskie, które prezentują nowe "Wiadomości". W jego opinii, zmiany, jakie zaszły w sposobie prezentowania informacji, sprawiły, że z przyjemnością włączył "odrodzony" program informacyjny Telewizji Polskiej.

Z ogromną przyjemnością obejrzałem o 19:30 program informacyjny, który był programem informacyjnym. Był zrealizowany według reguł rzemiosła dziennikarskiego i etyki dziennikarskiej — zwłaszcza obowiązującej w mediach publicznych. Mówię tutaj o zasadzie bezstronności, zachowania obiektywizmu, przedstawiania racji kilku stron — tłumaczył dziennikarz w rozmowie z Plotkiem.

To było ogromne przeżycie dla mnie, żeby zobaczyć to odrodzenie programu informacyjnego TVP po dobrych kilku latach upadku — podsumował.

Oglądaliście?

Maciej Orłoś
Maciej Orłoś© AKPA
Maciej Orłoś
Maciej Orłoś© AKPA
Maciej Orłoś
Maciej Orłoś © AKPA | AKPA
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także