Szykuje się transfer roku! Chylewska przejdzie do TVP? Niedawno skarżyła się na branżę

Szykuje się transfer roku! Chylewska przejdzie do TVP? Niedawno skarżyła się na branżę

Paulina Chylewska skarży się na branże. Zdradziła, o jakich zmianach marzy
Paulina Chylewska skarży się na branże. Zdradziła, o jakich zmianach marzy
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA
Ignacy Węgrzyn
28.02.2024 10:08, aktualizacja: 28.02.2024 11:31

Paulina Chylewska, która od lat pracuje w redakcji sportowej, postanowiła zwrócić uwagę na problem, z jakim przez lata musiała się mierzyć. Dziennikarka nie ukrywała, że marzy o zmianach.

W obliczu zmian, które w Telewizji Polskiej trwają w najlepsze, media obiegła wiadomość o tym, że Paulina Chylewska po 7 latach postanowiła wrócić do pracy na Woronicza. Dziennikarka, która w ostatnim czasie pracowała w Polsacie, przed laty była gwiazdą TVP. Chylewska pracowała w Telewizji Polskiej w latach 1996-2017. Wówczas można było ją oglądać w programach takich jak "Rower Błażeja", "Kawa czy herbata?", "Pytanie na Śniadanie" czy "Dzień dobry, Polsko!".

Największą popularność przyniosła jej jednak praca w serwisie portowym TVP, gdzie udzielała się przy wydarzeniach sportowych m.in. transmisjach z igrzysk olimpijskich czy piłkarskich mistrzostw świata i Europy, co sprawiło, że dziś Chylewska jest jedną z najbardziej znanych dziennikarek sportowych w Polsce. Okazuje się jednak, że kariera gwiazdy telewizyjnej nie zawsze była usłana różami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Paulina Chylewska skarży się na branże

Jakiś czas temu Paulina Chylewska otworzyła się w swoich mediach społecznościowych na temat seksizmu, jaki panuje w świecie dziennikarstwa sportowego. Dziennikarka nie ukrywała, że sport to dziedzina życia, która wciąż jest postrzegana jako typowo męska, a ona sama w trakcie swojej ponad 20-letniej pracy w branży wielokrotnie musiała udowadniać swoje kompetencje.

Od lat jestem dla dziennikarzy tzw. kobietą w męskim świecie. Przestali mi już szczęśliwie zadawać pytanie o to, czy wiem, na czym polega spalony, ale nadal zdarzają się pytania o to, czy kobiety dziennikarki sportowe, komentatorki, ekspertki mają "ocieplać" sport - wzynała.

Paulina Chylewska marzy o zmianach w telewizji

Dziennikarka zdradziła również, o jakich zmianach marzy.

Marzę, by nasze kompetencje nie były postrzegane przez pryzmat płci. Mam nadzieję, że się doczekam - dodała dziennikarka w poście opublikowanym na Instagramie.
Źródło artykułu:JastrzabPost.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także