"Ranczo". Smutne wieści z planu serialu. Kontynuacji nie będzie?

"Ranczo". Smutne wieści z planu serialu. Kontynuacji nie będzie?

Cezary i Katarzyna Żakowie (fot. KAPiF)
Cezary i Katarzyna Żakowie (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
20.10.2023 13:11

"Ranczo" swojego czasu było jednym z największych przebojów polskiej telewizji. Z racji na smutne okoliczności kontynuacja może jednak nie powstać. Co powiedziała Katarzyna Żak?

Gdy Ranczo ukazało się na antenie polskiej telewizji, z miejsca stało się ogromnym przebojem. Obecnie serial ma status kultowego, z tego względu widzowie od ośmiu już lat głowią się, kiedy przyjdzie upragniony przez nich jedenasty sezon. Produkcja stanęła po 2016 roku - czy jest jeszcze szansa na to, że ponownie zobaczymy tych samych bohaterów na ekranie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sofi Hojka o aferach w Love Island.

Żakowie o przyszłości Rancza. Nie maja dobrych wieści

W 2018 roku stała się rzecz, która wstrząsnęła całą obsadą i ekipą produkcyjną Rancza. Andrzej Grembowicz, scenarzysta, zmarł w wieku 60 lat po długiej chorobie. Był kluczową dla serialu osobą, której charakterystyczny humor na stałe wpisał się do polskiej popkultury.

Po jego śmierci entuzjazm odnośnie możliwej kontynuacji znacznie osłabł. Zapytany o swoją opinię na ten temat, Cezary Żak mówił:

Andrzej Grembowicz, scenarzysta "Rancza", już nie żyje i nikt nie jest w stanie go zastąpić. Pisał fenomenalnie. Jestem aktorem, który często coś skreśla w scenariuszach — niekonsekwencje, pojedyncze słowa, niepotrzebne wątki — a u niego nie wykreślałem praktycznie nic. Nie powinniśmy więc do tego serialu wracać.

Podobnym szacunkiem Grembowicza darzyła żona odtwórcy roli księdza i wójta, Katarzyna Żak. W Ranczu grała postać Solejukowej.

Katarzyna Żak o powrocie Rancza

Ostatnio zapytano ją o to, jak widzi powrót serialu na ekrany. Choć odnosi się do tego pomysłu bardzo sceptycznie, w jej wypowiedzi tli się światełko nadziei.

Scenarzysta nie żyje od wielu lat. Był absolutnie świetny, fenomenalny. Miał wyczucie postaci, tematów, naszych problemów, zależności i relacji, więc… Gdyby pojawiły się świetne scenariusze, nie mówię nie - powiedziała.

Chcielibyście powrotu Rancza do telewizji?

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Zobacz także