"Taniec z gwiazdami" hitem oglądalności. To zasługa Dagmary Kaźmierskiej?

Oglądalność tegorocznej edycji "Tańca z gwiazdami" była rekordowa
Oglądalność tegorocznej edycji "Tańca z gwiazdami" była rekordowa
Źródło zdjęć: © AKPA

07.05.2024 12:01

Tegoroczna edycja "Tańca z gwiazdami" przeszła już do historii. Jak informują Wirtualne media, oglądalność ostatniej edycji była na poziomie ponad 1,78 miliona, czym Polsat bije na głowę inne stacje. Wpływ na taki wynik z pewnością ma kilka czynników, a jednym z nich jest afera z "królową życia" w roli głównej.

Miniona edycja "Tańca z gwiazdami" stała na bardzo wysokim poziomie i nic dziwnego, że cieszyła się tak dużym zainteresowaniem fanów. W finale wystąpiła Roxie Węgiel z Michałem Kassinem, Anita Sokołowska z Jackiem Jeschke i Maffashion z Michaelem Danilczukiem. Ostatecznie Kryształową Kulę wygrała aktorka, która zachwyciła jurorów i fanów nie tylko techniką tańca, ale także przekazywanymi emocjami. Duży udział w oglądalności miała również Dagmara Kaźmierska, która gdyby nie kontuzja i późniejsza afera z pewnością byłaby jedną z największych wygranych tanecznego programu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Afera z Kaźmierską wpłynęła na oglądalność? Celebrytka cieszyła się sporym zainteresowaniem

Przez dłuższy czas postacią numer 1 w "Tańcu z gwiazdami" była Dagmara Kaźmierska. Celebrytka znana była m. in. z "Królowych życia", jednak nie tylko. Wiadomo było, że ma za sobą przestępczą przeszłość. Mimo to Edward Miszczak zdecydował się na zaproszenie jej do udziału w programie, co ostatecznie bardzo się stacji opłaciło. Przyciągała ona mnóstwo osób przed ekrany, do głosowania oraz do komentowania na social mediach tanecznego show. Po wybuchu afery upublicznionej przez Goniec.pl i okropnych faktach, które ujrzały światło dzienne, stacja odcięła się od Kaźmierskiej, jednak dalej fani z zapartym tchem śledzili to, co wydarzy się w programie na żywo i czy celebrytka zostanie chociaż wspomniana w "Tańcu z gwiazdami". Bez wątpienia więc jej udział, a już przede wszystkim późniejsza afera miały duży wpływ na oglądalność programu.

"Taniec z gwiazdami" popularny jak nigdy. Będzie kolejna edycja?

"Taniec z gwiazdami" w tym roku był bezkonkurencyjny w polskiej telewizji. Średnio gromadził blisko 2 miliony ludzi przed ekranami, co przełożyło się na 14% udziału w całym rynku. W porównaniu z poprzednim wydaniem jest to różnica aż 600 tysięcy osób więcej oglądających taneczne show. Jak donoszą wspomniane Wirtualne media, tak dobra oglądalność poskutkuje kolejną edycją "Tańca z gwiazdami", który bez wątpienia był największym hitem Polsatu. Sporo mówi się także o kontynuowaniu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", która także ma w naszym kraju rzeszę fanów i wznosi stację na szczyt w okresie transmisji show.

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Grupa dla fanów seriali i programów TV
Grupa dla fanów seriali i programów TV© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także