To ci dopiero wpadka w "Familiadzie"! Pomyliła odpowiedzi na banalne pytanie. Wybrnęła z opresji?

To ci dopiero wpadka w "Familiadzie"! Pomyliła odpowiedzi na banalne pytanie. Wybrnęła z opresji?

Familiada
Familiada
Źródło zdjęć: © Facebook
25.09.2023 08:29

Nerwy robią swoje i czasem najprostsze pytanie sprawia problemy. Uczestniczka "Familiady" nie potrafiła udzielić poprawnej odpowiedzi, choć ją znała. Jak wybrnęła z trudnej sytuacji i czy jej drużyna wygrała?

"Familiada" od lat towarzyszy niedzielnym popołudniom w wielu domach. Widzowie nie wyobrażają sobie, że mogliby opuścić żart Karola Strasburgera i zmagania dwóch rodzin o wygraną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Familiada" emocjonuje od lat

Zasady teleturnieju są dość proste. Dwie drużyny stają do walki o punkty. Prowadzący zadaje pytanie, a uczestnicy muszą odgadnąć, jak odpowiadali tajemniczy ankietowani. Odpowiedzi nie zawsze są oczywiste, co dodaje smaczku całej zabawie. Drużyna, która zdobędzie określoną liczbę punktów jako pierwsza, przechodzi do finału. Tam można zdobyć główną nagrodę "Familiady", którą jest spora gotówka.

Przez niemal 30 lat emisji teleturnieju program prowadzi jedynie Karol Strasburger. Równie legendarne, co jego żarty na początku każdego odcinka, są wpadki uczestników. Nerwy robią bowiem swoje. Taka sytuacja wydarzyła się też w ostatnią niedzielę.

Wpadka uczestniczki "Familiady"

W tym odcinku zmierzyły się ze sobą, tradycyjnie, dwie drużyny: Siostry S. i Brodacze. Jedno z pytań, które prowadzący zadał prowadzący, brzmiało:

Litera, która jest także cyfrą rzymską, to...

Pierwsza przycisk zgłoszenia się do odpowiedzi nacisnęła drużyna kobiet i to ona miała szansę powalczenia o zgarnięcie puli punktów. Jednak stres i presja kilku sekund na odpowiedź sprawiły, że kobieta powiedziała:

Pięć.

Karol Strasburger uściślił, że chodziło o literę, a więc odpowiedź była błędna. To oznaczało, że druga drużyna miała szansę przejąć to pytanie. Przedstawiciel "Brodaczy" nie znał jednak odpowiedzi, dlatego to kobiety znów dostały szansę trafiania w to, co powiedzieli ankietowani. Ostatecznie to właśnie one wygrały ten etap. A prawidłowe odpowiedzi brzmiały: I, X, L, M, C, V.

Potrafilibyście odpowiedzieć na to pytanie?

  • Familiada, zrzut ekranu.
  • Familiada
  • Familiada, zrzut ekranu.
[1/3] Familiada, zrzut ekranu.Źródło zdjęć: © VOP TVP
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także