TV Republika odmieniła Michała Rachonia? Ekspert nie ma wątpliwości

TV Republika odmieniła Michała Rachonia? Ekspert nie ma wątpliwości

Michał Rachoń lepiej czuje się w TV Republika?
Michał Rachoń lepiej czuje się w TV Republika?
Źródło zdjęć: © AKPA
25.02.2024 11:33

Po ogromnych zmianach w Telewizji Polskiej, spora część dziennikarzy straciła pracę z dnia na dzień. Wśród nich znalazł się Michał Rachoń, który szybko znalazł miejsce w TV Republika. Czy miało to wpływ na jego pracę? "TVP zaczęło go nudzić", zszokował swoją oceną ekspert od mowy ciała.

Michał Rachoń od ponad 12 lat prężnie działa jako dziennikarz. Swoją ogólnopolską karierę rozpoczął w 2012 roku, kiedy to pracował w "Gazecie Polskiej". Następnie przeniósł się do TV Republika gdzie był prowadzącym kilku programów informacyjnych. Od 2016 roku związany był z TVP Info oraz TVP. Był gospodarzem w "Minęła 20" oraz "Gość poranka", a także "Jedziemy" czy "Kwadrans polityczny". Został zwolniony pod koniec 2023 roku, jednak szybko znalazł nową pracę, przenosząc się po raz kolejny do TV Republika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Michał Rachoń był znudzony pracą w TVP? Ekspert tłumaczy

Michał Rachoń był jednym z dziennikarzy TVP, który mocno angażował się politycznie, otwarcie krytykując całą ówczesną opozycję. W TV Republika kontynuuje tę narrację, jednak duże zmiany nastąpiły w zachowaniu dziennikarza. Na ten temat wypowiedział się ekspert od mowy ciała, Maurycy Seweryn. Według niego, praca w TVP była dla Rachonia szarą codziennością, a sam dziennikarz mocno nudził się w swojej pracy. Świadczyć może o tym między innymi zabawa długopisem na wizji. To jednak nie wszystko. Według eksperta czuł się on w Telewizji Polskiej bardzo pewnie, co potwierdza jego tembr głosu czy odpowiednie układanie rąk.

- To pozycja sygnalizująca bardzo dobre samopoczucie i pewność siebie. (...) Praca poprawiała mu też wizerunek, dzięki niej stawał się coraz silniejszy - dodał w rozmowie z Plejadą ekspert od mowy ciała.

Inne podejście do pracy Michała Rachonia w TV Republika? Zmiany widać gołym okiem

W TV Republika Michał Rachoń od razu został przyjęty jak gwiazda, stając się dyrektorem programowym stacji. Ponadto niejako wznowił swój program z anteny TVP Info, czyli "Jedziemy", gdzie komentuje aktualną sytuację polityczną w naszym kraju. Uwagę eksperta, Maurycego Seweryna przykuła postawa prowadzącego, która jest zgoła inna niż w Telewizji Polskiej. Zauważył on, że Michał Rachoń zmienił intonację głosu, ale też jest dużo bardziej zadowolony ze swojej pracy.

- Przede wszystkim jego głos jest cichszy, ale on sam jest za to bardziej zadowolony - dopowiedział ekspert.

Według niego praca w TV Republika wymaga od dziennikarza większego zaangażowania. Może liczyć na nowe zadania i wyzwania, w związku z czym częściej się uśmiecha.

Postawa Michała Rachonia w pracy uległa zmianie
Postawa Michała Rachonia w pracy uległa zmianie© KAPIF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także