Klamka zapadła. Jest decyzja ws. przyszłości Mateusza Szymkowiaka w "PnŚ"

Klamka zapadła. Jest decyzja ws. przyszłości Mateusza Szymkowiaka w "PnŚ"

Mateusz Szymkowiak zostanie w TVP?
Mateusz Szymkowiak zostanie w TVP?
Źródło zdjęć: © KAPIF
04.04.2024 11:51, aktualizacja: 04.04.2024 13:31

W trakcie rewolucji w TVP największe zmiany zaszły w "Pytaniu na Śniadanie". I choć większość kwestii zostało już rozwiązanych, to niepewna była przyszłość jednego z ulubieńców fanów śniadaniówki, Mateusza Szymkowiaka. Teraz jednak wszystko jest już jasne.

Widzom TVP nie ptrzeba przedstaiwać Mateusza Szymkowiaka. Przez lata był reporterem w "Pytaniu na Śniadanie", a także relacjonował Eurowizję czy Eurowizję Junior. Niedawno zniknął z anteny, co zaczęło niepokoić fanów. Jak się okazało, już niedługo powróci do programu, a za jego zniknięciem stoi nieco poważniejszy problem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mateusz Szymkowiak jako jeden z nielicznych pozostał w "Pytaniu na Śniadanie".

Po czystkach przeprowadzonych na przełomie 2023 i 2024 roku w TVP, mało który dziennikarz utrzymał posadę. Jednym z nich jest właśnie Mateusz Szymkowiak. I choć pracował dla Telewizji Polskiej za czasów poprzedniej władzy, to wydaje się, że jego poglądy są bliższe obecnym rządzącym i dlatego udało mu się pozostać w programie. W samych superlatywach wypowiadał się o filmie Agnieszki Holland "Zielona granica" czy WOŚP.

Powrót Mateusza Szymkowiaka do "Pytanie na Śniadanie". Zajmie się czymś jeszcze

W ostatnim czasie próżno było szukać Mateusza Szymkowiaka na antenie TVP. Jego absencja nie była jednak związana ze zwolnieniem, a problemami zdrowotnymi. W niedawnej rozmowie z Pudelkiem dziennikarz zaznaczył, że musi zniknąć z ekranu, bowiem ma zaplanowany zabieg, z którym nie może już dłużej zwlekać. To właśnie wstrzymało pracę Szymkowiaka na ostatnie tygodnie. Jak podały Wirtualne Media już niebawem powróci on do "Pytania na Śniadanie". Ponadto szykuje się również do majowej Eurowizji, którą po raz kolejny będzie relacjonował.

Szymkowiak tradycyjnie będzie relacjonował dla programu śniadaniowego TVP2 przygotowania, próby oraz przebieg Konkursu Piosenki Eurowizji w Malmö, który odbędzie się w dniach 7-11 maja - podał portal Wirtualne media.
Mateusz Szymkowiak niebawem powróci na antenę
Mateusz Szymkowiak niebawem powróci na antenę© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także