Wiadomo, kto przekaże punktację Eurowizji 2024 w Polsce. Zrezygnowano z Edyty Górniak

Wiadomo, kto przekaże punktację Eurowizji 2024 w Polsce. Zrezygnowano z Edyty Górniak

Edyta Górniak nie przekaże punktacji z Polski na Eurowizji 2024
Edyta Górniak nie przekaże punktacji z Polski na Eurowizji 2024
Źródło zdjęć: © AKPA
30.04.2024 13:59

Eurowizja 2024 coraz bliżej. Spekulowano, że punkty z Polski przekaże Edyta Górniak, która obchodzi jubileusz 30-lecia swojego udziału w konkursie piosenki. Wychodzi jednak na to, że TVP wybrało inną gwiazdę. Mimo to "zobaczymy" polską diwę na Eurowizji w Malmo.

Na początku maja odbędzie się kolejna, 68. edycja konkursu Eurowizji. Polskę w tym roku reprezentować będzie Luna z piosenką "The Tower". I choć bukmacherzy nie widzą Polki nawet w finale, to ta zdaniem wielu osób może dać świetny występ. Artystka przygotowała ciekawie zapowiadające się widowisko, co fani konkursu mogli zobaczyć już na social mediach Eurowizji. Sporo mówiło się również o osobie, która przekaże wyniki z Polski podczas imprezy. Miała to być Edyta Górniak, jednak na ostatniej prostej zdecydowano się na inną gwiazdę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Edyta Górniak nie przekaże wyników. Zostanie uhonorowana w Malmo

Z pewnością przekazanie punktacji z Polski przez Edytę Górniak byłoby świetną klamrą jej kariery. W końcu dokładnie 30 lat temu, podczas konkursu w Dublinie, polska artystka zajęła najwyższe jak dotąd miejsce w historii polskich występów na Eurowizji, plasując się na drugiej pozycji. I choć wybór nie padł na Górniak, to będzie miała ona powody do dumy i zadowolenia. Żeby uhonorować jej świetny występ, organizatorzy tegorocznego konkursu postanowili puścić fragment wykonania "To nie ja" z 1994 roku. Ma to nastąpić tuż przed występem Luny podczas pierwszego ćwierćfinału. Jak informuje Świat Gwiazd, producenci tegorocznej Eurowizji skontaktowali się już z Jackiem Cyganem i Stanisławem Syrewiczem, aby uzyskać od nich zgody na odtworzenie przeboju.

Dyrektor firmy produkującej finałowe show w szwedzkim Malmö zadzwonił już w tej sprawie do Jacka Cygana, autora hitu "To nie ja!", z prośbą o zgodę na wykorzystanie fragmentu piosenki. Taki sam telefon wykonał do Stanisława Syrewicza, autora muzyki. Obaj panowie, jako właściciele praw autorskich do "To nie ja" zgodzili się. - powiedział informator Świata Gwiazd.

Wiadomo, kto ma przekazać punkty z Polski podczas Eurowizji 2024. To młoda i utalentowana wokalistka

Wybór Edyty Górniak do pełnienia wspomnianej funkcji podczas Eurowizji byłby bez wątpienia dobrym pomysłem, jednak ostatecznie na antenie TVP pojawi się inna wokalistka. Jak ustalił Świat Gwiazd, chodzi o Viki Gabor, czyli zwyciężczynię jednej z edycji Eurowizji junior. Miała ona już okazję przekazywać punkty z naszego kraju, więc z pewnością wie, na czym to polega i bez wątpienia poradzi sobie w tej jakże istotnej roli.

Viki Gabor przekaże punkty z Polski na Eurowizji 2024
Viki Gabor przekaże punkty z Polski na Eurowizji 2024© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także