Andrzej Sołtysik nową gwiazdą TVP? Ma poprowadzić poranny program

Andrzej Sołtysik nową gwiazdą TVP? Ma poprowadzić poranny program

Andrzej Sołtysik przeniesie się do TVP?
Andrzej Sołtysik przeniesie się do TVP?
Źródło zdjęć: © AKPA
29.03.2024 09:32

Andrzej Sołtysik w zeszłym roku stracił pracę przy "Dzień dobry TVN". Dziennikarz wraz z kilkoma innymi prowadzącymi został niespodziewanie zwolniony i musiał szukać innego zajęcia. Jak się okazuje, może przenieść się do Telewizji Polskiej!

Bez wątpienia Andrzej Sołtysik kojarzony jest z TVN-em. W końcu ze stacją współpracował od początku jej istnienia, prowadząc między innymi "Big Brothera", a następnie przez lata wspomniane "Dzień dobry TVN". Niespodziewanie, blisko rok temu produkcja śniadaniówki zdecydowała się na odświeżenie formatu, żegnając się tym samym z Małgorzatą Rozenek, Anną Kalczyńską czy właśnie Sołtysikiem. Według doniesień dziennikarz ma pojawić się niebawem w porannym programie TVP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Sołtysik musiał pożegnać się z TVN-em. Nie zaproponowano mu dalszej współpracy

Choć można śmiało stwierdzić, że Sołtysik to jeden z najbardziej zasłużonych dziennikarzy TVN-u, to stacja nie obeszła się z nim najlepiej. Po kilkunastu latach współpracy, niemalże z dnia na dzień pożegnał się z pracą. Podobnie zrobiono co prawda z Rozenek-Majdan czy Woźniak-Starak, jednak one pozostały w TVN-ie, angażując się przy innych projektach. W zupełnie innej sytuacji był Andrzej Sołtysik, który musiał szukać pracy gdzie indziej. A tę znalazł stosunkowo szybko i obecnie prowadzi wywiady z gwiazdami w "Świecie gwiazd".

Andrzej Sołtysik ma pojawić się w TVP. Rozpocznie pracę niebawem?

Coraz więcej mówi się o powrocie Sołtysika do telewizji. Nie chodzi jednak o jego byłą stację, a Telewizję Polską, która po zmianie władzy zrobiła swoje porządki. Według nieoficjalnych doniesień podanych przez "Fakt", dziennikarz ma niebawem rozpocząć pracę w TVP 3 Warszawa. Tam miałby prowadzić poranny program rozpoczynający się o 6:40. Oczywiście dla Sołtysika to codzienność, bowiem przez lata prowadził poranny program w TVN-ie. Sam jednak nie potwierdza jeszcze doniesień dotyczących swoich przenosin do publicznej telewizji, ponieważ "nie jest do tego upoważniony".

Andrzej Sołtysik ma poprowadzić poranek w TVP 3
Andrzej Sołtysik ma poprowadzić poranek w TVP 3© AKPA | AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także