Anita Sokołowska nie jest amatorką. "Jedenaście lat ćwiczyłam taniec"

Anita Sokołowska nie jest amatorką. "Jedenaście lat ćwiczyłam taniec"

Anita Sokołowska odpowiada w temacie swojej tanecznej przeszłości
Anita Sokołowska odpowiada w temacie swojej tanecznej przeszłości
Źródło zdjęć: © AKPA
23.04.2024 12:38, aktualizacja: 24.04.2024 09:04

Anita Sokołowska jest jednym z objawień trwającego "Tańca z Gwiazdami". Okazało się jednak, że z tańcem miała już do czynienia w swoim życiu. Przez wiele lat trenowała balet. Zdaniem niektórych widzów ma zatem przewagę nad innymi uczestnikami. Aktorka zabrała głos.

W tegorocznej edycji "Tańca z Gwiazdami" w walce o Kryształową Kulę pozostały już tylko cztery pary. Największe szanse na wygraną ma Roksana Węgiel, ale Maffashion, Maciej Musiał i Anita Sokołowska tańczą równie świetnie. Ostatnio światło dzienne ujrzały informacje dotyczące tanecznej przeszłości aktorki i wielu fanów uważa to za niesprawiedliwe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Anita Sokołowska trenowała balet. "Mama wybrała mi zajęcia taneczne"

Występy Anity Sokołowskiej od pierwszego odcinka tanecznego show zachwycają. Aktorka szybko stała się czarnym koniem konkursu, bowiem przed startem "Tańca z Gwiazdami" mało kto stawiał ją w gronie faworytów do zwycięstwa. Jak się okazało, Sokołowska przez wiele lat trenowała balet. Jak sama zaznacza, były to niezwykle potrzebne zajęcia, które pomagają jej w pracy na scenie do dziś. W rozmowie z Encyklopedią Polskiego Teatru powiedziała:

Mama zapisała mnie na zajęcia baletowe w Lublinie i przez jedenaście lat systematycznie ćwiczyłam taniec. Dziś wiem, że balet zbudował moją wrażliwość. (...) Natomiast dla mojego zawodu był wspaniałą bazą. Mam wielką świadomość swojego ciała, potrafię sama sobie konceptualizować ruch na scenie, mogę stworzyć postać, która ma dziwną cielesność.

Anita Sokołowska wygra "Taniec z Gwiazdami"? Ma spore szanse

Niedawno internauci w social mediach "Tańca z Gwiazdami" wytknęli aktorce, że nie jest amatorką i nie powinna brać udziału w tanecznym show. Sokołowska przyjmuje takie stwierdzenia z uśmiechem, tłumacząc, że nigdy nie robiła tajemnicy z baletowej przeszłości.

To jest tak, że dwa zdania wypowiedziane w internecie nabierają swojego tempa i znaczenia, są używane w różnych kontekstach. Ostatnio przeczytałam, że moja mama marzyła, żebym została tancerką... Nigdy tego nie było. Po prostu moja mama wiedziała, że małe dziecko musi mieć w życiu swoją pasję i wybrała mi zajęcia taneczne w Lublinie.

Mimo wszystko artystka wraz z Jackiem Jeschke zachwycają i obok Roksany Węgiel i Michała Kassina są najlepiej tańczącą parą w programie. Bez wątpienia mają duże szanse na wygraną tegorocznej edycji. Jak sama Sokołowska podchodzi do ewentualnej wygranej?

Jak kosmos i energia pozwolą, to tak - zaznaczyła w rozmowie z Karoliną Motylewską aktorka.

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Grupa dla fanów seriali i programów TV
Grupa dla fanów seriali i programów TV© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także