Był na czarnej liście Kurskiego, teraz wrócił. Andrzej Piaseczny w hicie TVP

Był na czarnej liście Kurskiego, teraz wrócił. Andrzej Piaseczny w hicie TVP

Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny
Źródło zdjęć: © AKPA
29.01.2024 09:29

Od kilku lat Andrzej Piaseczny nie był mile widziany w TVP. Wszystko za sprawą swojej imprezy urodzinowej i słów, które wypowiedział na temat ówcześnie rządzącej partii. Ku zdziwieniu fanów, wystąpił w jednym z programów Telewizji Polskiej i być może na dobre wróci do stacji!

Andrzej Piaseczny od blisko 25 lat prężnie działa na polskiej scenie muzycznej. Najpierw w zespole "Mafia", a następnie skupił się na solowych występach. Mogliśmy oglądać go także w roli jurora w "The Voice od Poland", "The Voice Senior" oraz w "Tańcu z Gwiazdami". W 2021 roku podczas świętowania swoich urodzin dosadnie skomentował rządy PiS-u i tym samym musiał pożegnać się z TVP, znikając ze stacji na prawie 3 lata.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Piaseczny wrócił do TVP. Zaśpiewał w "Jaka to melodia?"

Piosenki Piasecznego znają miliony Polaków i nic dziwnego, że w "Jaka to melodia?" nie brakuje jego twórczości. Do niedawna nie można było spodziewać się występu Piaska na scenie programu, ponieważ nie był postacią mile widzianą w Telewizji Polskiej. Teraz, od kiedy nastąpiły ogromne zmiany w stacji, zaczęły wracać gwiazdy, które były wcześniej kojarzone z TVP. Tak jest chociażby w przypadku Macieja Orłosia, Katarzyny Dowbor, a już niebawem do "Jaka to melodia?" ma wrócić Robert Janowski. Dlatego też zaproszenie Piasecznego do zaśpiewania swojego hitu mogło być zaskakujące, ale też bardzo symboliczne. W ostatnim odcinku wykonał on piosenkę "Śniadanie do łóżka".

Nagłe zniknięcie Piaska z TVP. O co poszło?

Przez lata poprzednich rządów, Piaseczny zasiadał w fotelu jurorskim "The Voice of Poland", a następnie "The Voice Senior". I choć nie było mu po drodze z ówczesną władzą, to ich współpraca układała się całkiem nieźle. Wszystko zmieniło się za sprawą 50. urodzin Piaska i filmików, które wypłynęły z tej imprezy. W niewybrednych słowach wypowiedział się o rządzących, co nie spodobało się Jackowi Kurskiemu.

- "J***ć biedę". "J***ć PiS i Konfederację i wszystkich k***a tam co tego" - wybrzmiało z ust Piaska podczas urodzin.

Prezes TVP zdecydował się odsunąć piosenkarza od programu i wpisać go na czarną listę osób, które nie są mile widziane w stacji. Telewizja Polska wydała nawet w tej sprawie oświadczenie.

- Telewizja Polska nie akceptuje wulgarnych i gorszących zachowań, w tym takich, jakie zaprezentował ostatnio Andrzej Piaseczny. TVP wyraża ubolewanie, że do takiego poziomu mogła zniżyć się osoba zaproszona do udziału w programie telewizji publicznej - napisało biuro prasowe stacji.

Cieszycie się z powrotu Piaska do TVP?

Andrzej Piaseczny wrócił do TVP
Andrzej Piaseczny wrócił do TVP© fot. Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także