"Chłopaki do wzięcia". Sebastian aka Jezus jadł MUCHOMORY. Lekarze ostrzegają

"Chłopaki do wzięcia". Pamiętacie Sebastiana aka "Jezusa"? Mężczyzna na swoim profilu na YouTube pokazywał, jak pałaszuje... muchomory. Co mówią o tym lekarze?

"Chłopaki do wzięcia"
"Chłopaki do wzięcia"
Źródło zdjęć: © YouTube

01.09.2023 | aktual.: 05.09.2023 11:58

Jedynym z uczestników show Polsatu Chłopaki do wzięcia jest Sebastian, znany też wśród fanów jako "Jezus" lub "Sokrates". Brodaty mężczyzna – jak przekonuje – żyje zgodnie z naturą. Mieszka w niewielkich domkach w lesie, które udostępniają mu jego znajomi i żywi się tym, co samemu znajdzie.

Jeszcze zanim pojawił się w telewizji, zaczął prowadzić swój kanał w serwisie YouTube, gdzie propaguje mocno alternatywne wzorce, zwłaszcza jeśli chodzi o dietę.

Chłopaki do wzięcia. Sebastian aka "Jezus" jadł muchomory

W filmie pt. Jem PRAWDZIWEGO Muchomora w moim Szałasie w Lesie | Amanita Muscaria zademonstrował internautom, jak pałaszuje muchomora – w dodatku surowego.

Muchomor Czerwony (Amanita Muscaria), to Bardzo SILNY grzyb leczniczy i może być spożywany TYLKO I WYŁĄCZNIE przez osoby odpowiednio do tego przygotowane, doświadczone i posiadające wszelką niezbędną do tego wiedzę. POD ŻADNYM POZOREM NIE NAŚLADUJ TEGO FILMU! Zabrania się szczególnie spożywania muchomora przez DZIECI. Bądź odpowiedzialny – napisał w opisie materiału (zachowano oryg. pisownię).

Wideo, co oczywiste, zwróciło uwagę użytkowników sieci.

Gdyby parę lat temu ktoś powiedział mi, że teraz będę siedzieć i oglądać gościa jedzącego muchomory, to bym go wyśmiał; Nauczycielki w podstawówce: "Muchomorów się nie je". Jezus: "Jeżeli muchomory ci nie szkodzą, to może borowiki, maślaki są dla ciebie trujące" – to niektóre ich komentarze.

A co o jedzeniu muchomorów mówią lekarze? Doktor Eryk Matuszkiewicz w rozmowie z Medonetem przypomniał, że ŻADEN typ muchomora nie ma właściwości leczniczych.

Słyszałem o przypadkach, że pacjenci spożywali czerwonego muchomora, ale tam nie ma amanityny. Za to w jego kapeluszu są środki halucynogenne, małe ilości muscymolu i kwasu ibotenowego. Osoby, które jedzą muchomora czerwonego mogą tylko osiągnąć stan odmiennej świadomości, wprowadzić się w halucyznozę, stan odurzenia, taki jak na przykład po zażyciu LSD – powiedział.

Oczywiście, poza właściwościami halucynogennymi, muchomory są silnie toksyczne.

Głównymi toksynami obecnymi w muchomorze czerwonym, i często z nim mylonym muchomorem plamistym są: kwas ibotenowy (panetryna, agaryna), muscymol, muskazon i muskardyna. Grzyby te zawierają także cały wachlarz substancji aktywnych, między innymi kwas stizolobowy i stizolobinowy oraz kwasy aminodikarboksyetolotiopropoanowe – czytamy na profilu lekarki Ewy Stawiarskiej na Instagramie.

Tym samym wszelka konsumpcja tych grzybów jest niczym innym, jak igraniem z własnym życiem.

Jem PRAWDZIWEGO Muchomora w moim Szałasie w Lesie | Amanita Muscaria

Sebastian z "Chłopaków do wzięcia"
Sebastian z "Chłopaków do wzięcia"© YouTube
Sebastian z "Chłopaków do wzięcia"
Sebastian z "Chłopaków do wzięcia"© YouTube
Sebastian z "Chłopaków do wzięcia"
Sebastian z "Chłopaków do wzięcia"© YouTube
Wybrane dla Ciebie
© Jastrząb Post Telewizja
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.