Ekspert miażdży Polsat i Miszczaka. Niebywałe, co im zarzucił

Edward Miszczak
Edward Miszczak
Źródło zdjęć: © KAPIF

25.11.2023 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polsat zdecydował o wycofaniu kabaretów o politycznym charakterze. Doktor Krzysztof Grzegorzewski, ekspert ds. mediów, nie zostawił suchej nitki na tym w jakim kierunku zmierza prywatna stacja telewizyjna.

Polsat w ostatnim czasie zrezygnował z emisji kabaretów z politycznymi skeczami. To nie spodobało się zarówno artystom, jak i widzom, którzy chętnie sięgają po tego typu rozrywkę. Dla tych pierwszych decyzja może być nacechowana politycznie. Kabaret Młodych Panów wydał oświadczenie, w którym oskarżył telewizję o cenzurę.

Po tym jak TVP stała się propagandowym narzędziem jednej partii, to właśnie Polsat był przykładem obiektywizmu i artystycznej wolności. Niestety i tu pojawiła się poza publicystyczna polityka, a wraz z nią cenzura – podał jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce.

Suchej nitki na kierunku obranym przez Polsat nie pozostawił również medioznawca – doktor Krzysztof Grzegorzewski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ekspert miażdży Polsat ws. kabaretów

W rozmowie z Plejadą Grzegorzewski określił decyzję o wycofaniu się z politycznych kabaretów mianem "poważnego błędu". Jest przy tym zdania, że podobne błędy, które postrzega jako "polityczne tchórzostwo", zdarzały się Polsatowi już w przeszłości.

Ze zdumieniem przeczytałem o przypadku Krzysztofa Daukszewicza sprzed lat, który po tym, jak w Polsacie zaśpiewał polityczną piosenkę na melodię "Uciekaj moje serce" Seweryna Krajewskiego, usłyszał od Niny Terentiew: "No, panie Krzysztofie, nasze drogi się w tym momencie rozchodzą, bo miało nie być nic o polityce". Więc w Polsacie postawa politycznego tchórzostwa zaznaczała się już dużo wcześniej. Z jakiś powodów wyleciał też z Polsatu Tomasz Lis – ocenił.

Dla medioznawcy działania Polsatu były szczególnie "niemądre", ponieważ zbiegły się w czasie z zaostrzeniem propagandy w prorządowych mediach.

Do momentu, aż sytuacja w kraju zaczęła się zaostrzać, propaganda mediów rządowych osiągnęła apogeum, a w szeregach PiS-u można było zauważyć coraz większe zdenerwowanie. Pojawiła się niebywała agresja, nerwowe ruchy, więc zdjęcie kabaretów z anteny było posunięciem na tym tle wyjątkowo jaskrawym i — uważam — niemądrym – dodał Grzegorzewski.
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także