Marzena Rogalska chce gruntownej reformy TVP. Powołuje się na zagraniczne wzorce

Marzena Rogalska chce gruntownej reformy TVP. Powołuje się na zagraniczne wzorce

28.03.2024 10:53, aktualizacja: 28.03.2024 12:13

Rewolucja w Telewizji Polskiej trwa od kilku miesięcy, jednak dalej budzi emocje. Według wielu należy kontynuować zmiany. Jeden z takich głosów płynie od Marzeny Rogalskiej. - Marzy mi się, aby TVP była czymś na kształt BBC - powiedziała znana dziennikarka w rozmowie z Jastrząb Post.

Rewolucja w TVP rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. To wtedy nowe władze przejęły telewizję i ruszyły ze zmianami. Ze stacją pożegnało się wielu dziennikarzy kojarzonych z poprzednimi rządami, a do pracy powrócili doświadczeni prezenterzy. Teraz w kwestii reform wypowiedziała się Marzena Rogalska, która przez lata pracowała w publicznej telewizji. Była jedną z prowadzących "Pytanie na Śniadanie", a z TVP odeszła w 2021 roku. Od tamtego momentu współpracuje z TVN.

Marzena Rogalska wróci do TVP? Jasne stanowisko dziennikarki

Rogalska przez ponad dekadę pracowała w TVP. Występowała między innymi w roli kapitana drużyny w "Kocham Cię, Polsko!" oraz prowadziła "Dzieciaki górą!" i wspomniane już "Pytanie na Śniadanie". Kilka lat temu zakończyła współpracę z publicznym nadawcą i przeniosła się do TVN Style. Tam prowadzi dwa programy. Nasza reporterka Karolina Motylewska miała okazję przeprowadzić z nią wywiad. Czy gwiazda chciałaby powrócić do Telewizji Polskiej?

Jestem w TVN Style, jest mi tam dobrze, robię program swoich marzeń. To jest miejsce, w którym czuję się znakomicie. Nie widzę powodu, aby to zmieniać - odpowiedziała nasza rozmówczyni.

Rogalska o zmianach w TVP. Jest zwolenniczką gruntownych reform

Co zdaniem Rogalskiej można zmienić w stacji? Według dziennikarki należałoby przeprowadzić gruntowne reformy. Chciałaby, żeby publiczny nadawca w naszym kraju działał jak jego odpowiednik w Wielkiej Brytanii.

Ta telewizja potrzebuje zmian systemowych. Marzy mi się, aby TVP była czymś na kształt BBC - grupą ludzi, tak zwanych tęgich głów, które budują tę stację od nowa i robią coś dobrego. Bez wyrachowania i cynizmu. Ale jestem tak zajętą i zapracowaną osobą, że nie studiuję zmian, żeby się wypowiadać jako ekspertka. Uważam, że telewizja potrzebuje gruntownej reformy - dodaje Rogalska.

Marzena Rogalska wspomina Emiliana Kamińskiego. "Zawsze był w dobrym humorze"

Z Rogalską porozmawialiśmy na 15. urodzinach Teatru Kamienica. Podczas świętowania jubileuszu nie mogło zabraknąć wspominek o niedawno zmarłym założycielu instytucji, Emilianie Kamińskim. Dziennikarka nie ukrywa, jak dużą sympatią go darzyła.

Człowiek, który był słońcem. Zawsze był w dobrym humorze. Milion anegdot na sekundę. Uwielbiałam Emiliana na scenie i w filmach. To był człowiek, który nie budował dystansu, do rany przyłóż. Niezwykle charyzmatyczny i z genialnym poczuciem humoru - usłyszeliśmy od Rogalskiej.
Marzena Rogalska chciałby reformy TVP
Marzena Rogalska chciałby reformy TVP© AKPA

Karolina Motylewska, dziennikarka Jastrząb Post

Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także