Na chwilę "straciła wzrok". Niezwykły gość zaskoczył Pakosińską w "Pytaniu na Śniadanie"

Na chwilę "straciła wzrok". Niezwykły gość zaskoczył Pakosińską w "Pytaniu na Śniadanie"

Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło
Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyło
Źródło zdjęć: © fot. Instagram
25.02.2024 14:54

W "Pytaniu na śniadanie" wystąpił niezwykły gość. Sebastian Grzywacz, znany w sieci jako Odlotowy Niewidomy, pokazał widzom, jak wygląda jego świat. Na chwilę zabrał do niego Katarzynę Pakosińską. Czego ją nauczył?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sebastian Grzywacz w wyniku wypadku stracił wzrok. Od ponad dekady jest osobą niewidomą. Nie stracił jednak nadziei ani chęci życia. Jak sam o sobie mówi, rehabilitacja psychologiczna, społeczna i zawodowa sprawiły, że odnalazł się w nowej sytuacji. Ogromnym wsparciem jest dla niego jego pies przewodnik, a motywatorem, by się nie zatrzymywać - jego syn.

Sebastian Grzywacz w "Pytaniu na śniadanie"

W "Pytaniu na śniadanie" zagościł Sebastian Grzywacz, który w sieci znany jest bardziej jako Odlotowy Niewidomy. Mężczyzna, choć stracił wzrok, nie zatrzymuje się ani na chwilę. Trenuje Krav Magę, a także skacze ze spadochronem.

Sebastian często bierze udział w warsztatach w szkołach, gdzie oswaja dzieci z tematem niepełnosprawności i uczy, jak zachować się prawidłowo wobec osoby z niepełnosprawnością. Jego profil pęka w szwach od zdjęć z dzieciakami, które chętnie biorą udział w takich zajęciach.

Katarzyna Pakosińska w "Pytaniu na śniadanie" na chwilę "straciła wzrok"

Gość "Pytania na śniadanie" zaprosił prowadzącą do małego eksperymentu i poprosił ją o założenie na oczy maski, w której zazwyczaj się śpi. tym samym Kasia przez chwilę mogła poczuć się jak jej gość.

Sebastian pokazał, jak należy zachować się wobec osoby z niepełnosprawnością, zwłaszcza niewidomej, na ulicy. Jak pomagać takim osobom? Przede wszystkim nie szarpać i nie dotykać bez uprzedzenia, bo może to powodować strach i dyskomfort. Jak się okazuje, najlepiej porozmawiać. Przedstawić się, spytać, czy dana osoba potrzebuje pomocy i słuchać, w jaki sposób można pomóc.

Widzowie entuzjastycznie komentowali wizytę Sebastiana w programie. To miła odmiana po krytyce, jaka zwykle spada na program.

  • Wspaniały człowiek, to prawda odlotowy, pozytywnie nastawiony do życia, nie narzeka na swój los tylko idzie twardo do przodu brawo duży szacunek.
  • Z przyjemnością oglądałam wywiad z Panem Sebastianem, niezwykle inteligentnym i sympatycznym człowiekiem, będę zaglądać na Pana stronę na Tik toku.
  • Oglądałam! Tak sympatycznej i optymistycznej osoby już dawno nie widziałam. Pozdrawiam.

Co Wy na to?

Sebastian Grzywacz - Odlotowy Niewidomy
Sebastian Grzywacz - Odlotowy Niewidomy © Facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także