Omal nie zginął w zamachu terrorystycznym. Tomasz Zubilewicz przeżył dzięki boskiej opatrzności?

Omal nie zginął w zamachu terrorystycznym. Tomasz Zubilewicz przeżył dzięki boskiej opatrzności?

Tomasz Zubilewicz
Tomasz Zubilewicz
Źródło zdjęć: © KAPIF
28.02.2024 12:18

Tomasz Zubilewicz jest prezenterem pogody, którego kochają Polacy. Uwielbiają nawet jego wpadki w programach na żywo. Okazuje się, że o mały włos, a dziennikarz mógł zginąć w terrorystycznym zamachu. Co go uratowało?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Niewiele osób wie, że Tomasz Zubilewicz wydał książkę-przewodnik "Polska na pogodę i niepogodę". Jak widać, pogoda to niejedyna jego pasja.

Tomasz Zubilewicz omal nie zginął w zamachu terrorystycznym

Dziennikarz przeżył w swoim życiu dwie przerażające sytuacje, które mogły go kosztować zdrowie, a może nawet życie. Któregoś razu w Krakowie, gdy spacerował po mieście, pomyślał, aby przejść na drugą stronę ulicy, choć właściwie nie miał takiej potrzeby i mógł kontynuować spacer bez zakłóceń. Chwilę później w miejscu, w którym za chwilę by się znajdował, roztrzaskała się doniczka, która spadła z wyższego piętra kamienicy.

Tomasz Zubilewicz omal nie zginął w zamachu terrorystycznym, gdy przebywał w Paryżu. Chciał odwiedzić dwa sklepy, znajdujące się w różnych dzielnicach, a wiedział, że zdąży zajrzeć tylko do jednego z nich. Intuicja podpowiedziała mu, by wybrać ten w południowej dzielnicy. Ten drugi niedługo później wyleciał w powietrze, gdyż terroryści podłożyli tam ładunek wybuchowy.

Starajmy się być ludźmi radosnymi. Niech uśmiech na naszej twarzy będzie świadectwem dla innych. I pamiętajmy: wszystko zmierza ku dobremu. Jeżeli zadbamy o życie duchowe, Bóg zadba o całą resztę - mówi Zubilewicz, który uważa, że przeżył dzięki Bożej opatrzności.

Najzabawniejsza wpadka na wizji Tomasza Zubilewicza

Wielu widzów "Dzień dobry TVN" doskonale pamięta moment, kiedy podczas transmisji na żywo z Krakowa, w kadr wszedł zabłąkany turysta, przeżuwając kanapkę. Choć ekipa robiła wszystko, by wyprosić go z miejsca, w którym kręcili, mężczyzna pozostał niewzruszony. Tomasz Zubilewicz postanowił wciągnąć go do rozmowy, jednak nie udało mu się to.

Więc jeżeli chodzi o temperatury... Are you from England or from Norway? Nie wie, co robi. Kraków go po prostu oczarował - mówił pogodynek do widzów śniadaniówki.- Wobec tego życzę mu wszystkiego dobrego. Dobrze jest ubrany na tę dzisiejszą pogodę i zdaje się, że jeszcze sobota w nim tkwi - zażartował, nawiązując do tego, że z turystą nie dawało się nawiązać kontaktu.

Dziś Tomasz Zubilewicz obchodzi 62. urodziny. Czego mu życzycie?

Tomasz Zubilewicz obchodzi urodziny
Tomasz Zubilewicz obchodzi urodziny© KAPIF | � by KAPIF.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także