TVP nie płaci aktorom "Klanu"? Tomasz Stockinger zabrał głos w sprawie

TVP nie płaci aktorom "Klanu"? Tomasz Stockinger zabrał głos w sprawie

Tomasz Stockinger o wstrzymaniu wypłat w "Klanie"
Tomasz Stockinger o wstrzymaniu wypłat w "Klanie"
Źródło zdjęć: © AKPA
05.03.2024 11:19, aktualizacja: 05.03.2024 14:59

Po tym jak postawiono TVP w stan likwidacji, zabrakło pieniędzy na wypłaty dla pracowników. Problemy finansowe odbiły się także na aktorach "Klanu", którzy obecnie pracują za darmo. Tomasz Stockinger podchodzi do sprawy w niecodzienny sposób.

Tomasz Stockinger jest związany z "Klanem" od samego początku, czyli blisko 27 lat. Wciela się w rolę doktora Lubicza i do dziś jego postać gra w produkcji pierwsze skrzypce. Ostatnie zmiany w Telewizji Polskiej nie ominęły nawet tak kultowej produkcji. Choć serial pozostał na ekranie, to aktualnie aktorzy nie otrzymują wynagrodzeń za swoją pracę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Stockinger potwierdził. Aktorzy "Klanu" nie otrzymują wypłat

Choć Tomasz Stockinger potwierdził, że jest opóźnienie w wypłatach, to mimo wszystko jest dobrej myśli. Aktor tłumaczy, że śledzi sytuację Telewizji Polskiej i jest pewien, że to tylko chwilowy przestój. Jak sam zaznaczył w rozmowie z "Plotkiem", jemu nie spędza to snu z powiek i nie przeszkadza w życiu. Produkcja uprzedziła aktorów, że może tak się zdarzyć, więc to nie jest zaskoczeniem dla grających w "Klanie" aktorów.

Czekamy na wypłaty. Jest opóźnienie, ale wydaje mi się, że ta sprawa jest tylko chwilowa i to nie grubszy problem. Mnie to nie spędza snu z powiek i nie przeszkadza w życiu. Produkcja nas uprzedziła, więc to nie jest zaskoczenie i jakaś afera czy sytuacja, że człowiek nie ma za co żyć. Tym bardziej, jak się nie żyje jak ja, z miesiąca na miesiąc i ma się oszczędności - stwierdził.
Grupa dla fanów seriali i programów tv
Grupa dla fanów seriali i programów tv© AKPA

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Praca na planie "Klanu" w obliczu braku wynagrodzeń. Stockinger uspokaja

Brak wypłat nie wpłynął jednak na sytuację w obsadzie serialu. Aktorzy dalej stawiają się na planie i nagrywają kolejne odcinki "Klanu". Tomasz Stockinger tłumaczy, że nie mogą pozwolić sobie na przestój, bowiem mają umowę do końca czerwca, a odcinki nagrywają na bieżąco, z kilkutygodniowym wyprzedzeniem.

Ramówka jest ustalona do wakacji i nie możemy sobie pozwolić na przerwy. W innym wypadku byśmy się nie wywiązali umów z realizacją i byłby problem - powiedział Stockinger.
Tomasz Stockinger opowiedział o wynagrodzeniach w "Klanie"
Tomasz Stockinger opowiedział o wynagrodzeniach w "Klanie"© AKPA
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także