"13 posterunek" był kultowym serialem. Marek Perepeczko nie znosił jednej osoby z planu. Podczas nagrań siedział w samochodzie

Cezary Pazura, Marek Perepeczko
Cezary Pazura, Marek Perepeczko
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

14.10.2023 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób nie wyobraża sobie historii polskiej komedii bez serialu "13 posterunek". Sitcom o komisariacie, w którym pracowała zbieranina różnych osobowości bawił do łez. Nie wszyscy jednak bawili się aż tak dobrze. Marek Perepeczko nie znosił zachowania jednego z aktorów i wolał siedzieć w samochodzie, niż czekać na planie na swoją kolej.

Marek Perepeczko dołączył do obsady popularnego serialu i z miejsca zaskarbił sobie sympatię widzów, którzy uwielbiali go od roli Janosika. Niestety, on sam nie przepadał za pracą w tym projekcie, a narzekał zwłaszcza na jedną osobę. Skarżył się nawet żonie...

Cezary Pazura wspomina "13 Posterunek"

Cezary Pazura niedawno ocenił humor, który prezentowano w serialu "13 Posterunek". Choć ostatni odcinek wyemitowano niemal ćwierć wieku temu, aktor ocenił, że żarty, prezentowane w sitcomie, przetrwały próbę czasu, ponieważ były uniwersalne.

"13 posterunek" był wymyślony jako serial dla wszystkich. I dla młodzieży, i dla dzieciaków, i dla dorosłych. Myśmy tam dochodzili do pewnego momentu skojarzenia i dalej już nie. To raczej wszystko było smaczne i zjadliwe, dlatego wszystkim się podobało - powiedział w rozmowie z Plejadą.

Cezary Pazura dodał nostalgicznie, że na tym polega dobry żart, że się nie starzeje.

Marek Perepeczko o pracy w serialu "13 Posterunek"

Nie wszyscy aktorzy byli jednak tak samo zachwyceni pracą na planie serialu, jak Cezary Pazura. Marek Perepeczko, który grał komendanta, miał ogromne wątpliwości przed przyjęciem tej roli.

(...) Maciej (reżyser serialu - przyp. red.) zaproponował mi udział w "13 posterunku". Powiedział, że Czarek Pazura będzie w tym filmie bardzo szalał i ktoś musi być murem, od którego on się odbija. No i padło na mnie. Początkowo byłem trochę przerażony i pytałem, czy musimy aż tak mocno grać. Ale Maciek mnie przekonał. Praca była piekielnie ciężka. Powiedziałem Czarkowi Pazurze, że po zakończeniu zdjęć powinien pojechać na pół roku do sanatorium dla podratowania zdrowia" - mówił Marek Perepeczko w magazynie "Aneks Trybuny".

Agnieszka Fitkau-Perepeczko zdradziła niedawno w rozmowie z fanami na Facebooku, że jej mąż wyjątkowo nie lubił żartów i błazeńskiego zachowania Cezarego Pazury.

Nie lubił! Zwykle mówił: "przesiedziałem cały dzień w samochodzie, czekałem, aż Czarek się wyżyje. Wtedy grałem swoją scenę przez 15 minut i... szedłem do domu" - zdradziła na Facebooku Agnieszka Fitkau-Perepeczko.

Lubiliście ten serial?

  • 13 posterunek
  • 13 posterunek
  • 13 posterunek
[1/3] 13 posterunek Źródło zdjęć: © fot. Instagram
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także