Andrzej z "Rolników" pod ostrzałem. Pokazał jak dba o zwierzęta i się zaczęło

Andrzej z Plutycz. Kadr z programu "Rolnicy. Podlasie"
Andrzej z Plutycz. Kadr z programu "Rolnicy. Podlasie"
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

31.01.2024 16:34, aktual.: 31.01.2024 22:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andrzej z Plutycz jest jednym z najbardziej popularnych bohaterów programu "Rolnicy. Podlasie". Nie zawsze jednak fani zgadzają się z jego postępowaniem. Tak jest, gdy pokazuje, jak dba o swoje zwierzęta. Zdaniem internautów Andrzej po prostu je zaniedbuje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej z "Rolnika" pokazuje swoje gospodarstwo

Andrzej, wraz z ojcem, Gienkiem, prowadzą gospodarstwo rolne. Hodują też zwierzęta - są właścicielami kilku krów. Mężczyźni radzą sobie, jak potrafią. Niedawno chwalili się remontem domu, w którym mieszkają.

Andrzej pokazuje swoją codzienność - nie tylko ciężką pracę w gospodarstwie, ale także wizytę u barbera, który zadbał o jego wygląd, czy u dentysty, gdzie specjalista zadbał o to, by uzupełnić braki w uzębieniu mężczyzny.

Andrzej z "Rolnika" nie dba o zwierzęta?

Ostatni odcinek poświęcony był karmieniu krów kiszonką, czyli sfermentowanymi zielonymi częściami roślin, na przykład buraków cukrowych. Przygotowana jesienią dostarcza zwierzętom witamin, gdy nie mogą paść się na łące.

Andrzej z Plutycz pokazał, jak zimą karmi krowy. To tej części odcinka na You Tube poświęconych było najwięcej komentarzy. Chodziło o ilość paszy, którą przygotował rolnik dla zwierząt. Jedna taczka kiszonki na kilka wygłodniałych krów, które wręcz rzuciły się do żłobu w oborze, wydała się internautom niewystarczająca.

  • Andrzej, chłop kształcony po szkołach, zapewne w tych księgach wyczytał, że kiszonka tak jak tabaka służy głównie do wąchania. Sam powąchał, dał krowom do powąchania i po posiłku!
  • Andrzej nie znęcaj się nad tymi zwierzętami, tylko daj im więcej tej kiszonki. W twojej oborze przydało by się jakieś okno, aby trochę światła wpadło.
  • Czy tak powinna wyglądać pryzma z kiszonką? Wszystko zapleśniałe i jest pytanie: czy krowy będą tą zapleśniałą kiszonkę jadły? Z głodu nawet drzwi od obory odbędą gryzły. Takiego rolnika wsadził bym na 10 lat do więzienia za znęcanie się nad zwierzętami.
  • Andrzej, taczka kukurydzy to na jedną sztukę wystarczy, a nie na 10. Zrób koryto przy wierzejach i syp wincyj! - pouczają Andrzeja komentujący.

Jak myślicie, poprawi się następnym razem?

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do grupy na Facebooku!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także