Sukces Danuty Holeckiej. Jej program w TV Republika jest hitem

Sukces Danuty Holeckiej. Jej program w TV Republika jest hitem

Danuta Holecka ma powody do dumy?
Danuta Holecka ma powody do dumy?
Źródło zdjęć: © Instagram
15.02.2024 21:58, aktualizacja: 16.02.2024 10:39

Danuta Holecka może otwierać szampana. Dzięki jej obecności w studio "Dzisiaj", program ogląda coraz więcej osób. Padł już rekord oglądalności. Była szefowa "Wiadomości" sprawia, że TV Republika oglądana jest przez rzesze widzów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Danuta Holecka po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych nie czekała na wypowiedzenie umowy w TVP. Odeszła z Telewizji Polskiej sama, a chwilę później znalazła zatrudnienie w TV Republika.

Danuta Holecka znalazła pracę w TV Republika

Po tym, jak złożyła wypowiedzenie w TVP, Danuta Holecka znalazła bezpieczną przystań w TV Republika, gdzie stała się od razu jedną z gwiazd. I jak to gwiazda, zaczęła mieć wymagania. Danuta Holecka zwracała uwagę przede wszystkim na to, by na ekranie wyglądać jak najkorzystniej.

Program "Dzisiaj", który jest odpowiednikiem innych wieczornych programów informacyjnych, zalicza wpadkę za wpadką. A to nie słychać dziennikarzy, a to źle podpisane są materiały. Niektórym jednak zdaje się to zupełnie nie przeszkadzać.

Sukces Danuty Holeckiej w TV Republika

Danuta Holecka ma powody do świętowania. Okazuje się, że serwis informacyjny, który prowadzi, przyciąga kilkadziesiąt razy więcej osób, niż w czasie, gdy Holecka nie pracowała w TV Republika. Średnia oglądalność "Dzisiaj" to ponad 500 tysięcy osób, gdy przed 20 grudniem było to ok. 14 tysięcy osób.

Medioznawczyni, prof. Krystyna Doktorowicz, stwierdziła, że nie będzie to zjawisko długotrwałe.

Przeszedł tam pan Rachoń, to też spowoduje na pewno różne problemy. Zarobki, które mieli w telewizji publicznej, tam się nie odtworzą. TV Republika nie jest ekwiwalencją wielkiej machiny mediów publicznych — wyznała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami. Odbiorcy mediów publicznych, na których PiS-owi najbardziej zależy, to osoby, które mają słaby dostęp do innych niż telewizja czy radio kanałów. To starsze osoby, nie są zainteresowane odbiorem kanałów internetowych. (...) Twardy elektorat PiS lubi tę telewizję, która właśnie odeszła do lamusa - podsumowała.

Co o tym sądzicie?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także