Dorota Szelągowska sceptycznie o zmianach w TVP. Żałuje odejścia Holeckiej

Dorota Szelągowska sceptycznie o zmianach w TVP. Żałuje odejścia Holeckiej

Dorota Szelągowska tęskni za Danutą Holecką? (fot. KAPiF)
Dorota Szelągowska tęskni za Danutą Holecką? (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
28.02.2024 16:56, aktualizacja: 28.02.2024 17:49

Dorota Szelągowska powiedziała, co sądzi o zmianach w TVP. Kiedyś sama miała okazję pracować dla stacji. Jak zapatruje się na fakt, że Danuta Holecka przeszła do Telewizji Republika? Jej słowa mogą być zaskakujące.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dorota Szelągowska, obecnie znana przede wszystkim z występów w TVN-ie, była kiedyś związana z TVP. Reporterka Jastrząb Post Karolina Motylewska zapytała ją o to, jak zapatruje się na to, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach z "Pytaniem na Śniadanie". Swego czasu prezenterka była w ekipie programu:

Pamiętam ten program. Pracowałam tam 20 lat temu. Bardzo fajnie jest zobaczyć, że Kasia Dowbor, która ma ogromne doświadczenie, dostała pracę związaną z tym, co kocha, czyli rozmowami z ludźmi.

Czy bierze pod uwagę ewentualny powrót do śniadaniówki TVP? Padła stanowcza, przecząca odpowiedź. Powołała się przy tym na nerwicę.

Ja już tam byłam, już to robiłam i to jest ogromny stres. Poza tym ja strasznie dużo pracuję. Nie mam przestrzeni na to, żeby coś dorzucić do swojego grafiku (...) W tej chwili jedyne, o czym marzę, to żeby mieć więcej spokoju, a nie wstawać o 4 nad ranem. (...) My nerwicowcy mamy coś takiego, że jak przychodzimy do jakiegoś miejsca, zawsze patrzymy, gdzie jest droga ewakuacyjna i mamy z tyłu głowy, że w każdym momencie można wyjść - powiedziała.

Dorota Szelągowska o Danucie Holeckkiej

Nasza rozmówczyni dość krytycznie podchodzi do całokształtu zmian w TVP. Co więcej, wspomniała o Danucie Holeckiej, która przeszła do Telewizji Republika. Wyznała, że chętnie dalej oglądałaby ją na antenie publicznej stacji.

Nie podoba mi się sposób, w jaki zmiany są przeprowadzane, chociaż nie znam kulis. Mogę się tylko odnieść do tego, co czytam w mediach. Telewizja publiczna była tubą propagandową. Jeżeli ktoś udzielał się w niej politycznie i mówił rzeczy, które nie były prawdziwe, to powinien stracić pracę. Chociaż żałuję, że pani Holecka przeszła do Telewizji Republika. Choć raz chętnie usłyszałabym prawdę z jej ust w programie "19.30". Ale nie jest mi to dane - zdradziła.

Co o tym sądzicie?

Dorota Szelągowska pracowała niegdyś dla TVP (fot. KAPiF)
Dorota Szelągowska pracowała niegdyś dla TVP (fot. KAPiF)© KAPiF
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także