Dramat w ostatnim odcinku "Ojca Mateusza". Czy główny bohater stanie na nogi?

Przed nami ostatni odcinek "Ojca Mateusza"
Przed nami ostatni odcinek "Ojca Mateusza"
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

30.05.2024 19:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek 30 maja na antenie TVP1 zostanie wyemitowany ostatni odcinek "Ojca Mateusza" przed wakacyjną przerwą. Tym razem największym poszkodowanym okaże się sam główny bohater! Co takiego wydarzy się w jubileuszowym 400. odcinku?

"Ojciec Mateusz" to serial, który emitowany jest na antenie TVP1 od 2008 roku i do tej pory udało się nakręcić 31 sezonów. Głównym bohaterem jest ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski), który mimo że ma na głowie sprawy plebanii, z powodzeniem udaje mu się także pomagać miejscowym funkcjonariuszom sandomierskiej policji, która regularnie musi mierzyć się przestępczością w mieście.

31 maja ukaże się ostatni odcinek show przed wakacyjną przerwą, a widzowie będą świadkami wielkiego zwrotu akcji!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co wydarzy się w 400. odcinku "Ojca Mateusza"?

W najnowszym odcinku "Ojca Mateusza" główny bohater będzie przygotowywał się do obchodów z okazji trzydziestolecia swoich święceń kapłańskich. Niestety, z powodu wypadku podczas prac remontowych wypada mu dysk. Tym sposobem trafia na wózek inwalidzki, który nie przeszkadza mu w bacznej obserwacji rzeczywistości i rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych Sandomierza.

Podczas gdy ksiądz jest ograniczony ruchowo, w mieście zjawi się wielu kryminalistów, z którymi sandomierska policja miała już do czynienia w przeszłości. Tym razem zdecydują się zawiązać pakt i po raz kolejny złamać prawo.

"Ojciec Mateusz". Kiedy pojawią się nowe odcinki?

Czy nowe odcinki "Ojca Mateusza" pojawią się tuż po zakończeniu wakacji? Tego jeszcze nie wiadomo. Serwis Plotek postanowił jednak porozmawiać z Piotrem Polkiem (wcielającym się w Oresta Możejkę) i zapytać o to, czy zostanie nakręcony kolejny sezon.

Ten serial różni się od innych tym, że jego odcinki są historiami zamkniętymi. Ciągle pojawiają się jacyś nowi bohaterowie i ich historie się nie łączą. Widzimy początek i szybko mamy zakończenie. Poza tym tam jest fajna obsada i fajnie się to wszystko układa - wyznał aktor, dając tym samym nadzieję wszystkim miłośnikom "Ojca Mateusza" na kolejne odcinki.

Myślicie, że twórcy są w stanie wymyślić kolejne kreatywne odcinki serialu, który pojawia się na antenie już od 16 lat?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także