Marek Piekarczyk zdradził, ile wynosi jego emerytura. Nikt nie byłby w stanie za to wyżyć

Szokująca emerytura Marka Piekarczyka. Nie sposób za to wyżyć
Szokująca emerytura Marka Piekarczyka. Nie sposób za to wyżyć
Źródło zdjęć: © KAPiF
Goss
oprac. Goss

20.12.2023 10:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marek Piekarczyk działa na scenie od wielu lat i niejedno już widział. Mimo tego wiadomość z ZUS mocno go zaskoczyła. Kwota, którą mu wyliczono, jest szokująco niska.

O tym, że wiele osobistości mediów po latach dostaje głodowe emerytury, mówi się już od jakiegoś czasu. Sytuacja dotyczy także wokalistów, którzy co prawda inkasują imponujące stawki za koncerty, ale nie przekłada się to na wysokość przyszłego świadczenia z ZUS. Czasem te kwoty są tak niskie, że potrafią przyprawić o zawrót głowy.

Wysokością swojego świadczenia podzielił się z mediami Marek Piekarczyk, znany m.in. z występów z zespołem TSA czy posady jurora w "The Voice of Poland". Niestety nie była to optymistyczna informacja, bo kwota, która padła, jest zatrważająco niska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podczas rozmowy z magazynem "Party" popularny muzyk zdradził, że gdyby zdecydował się na emeryturę, musiałby nauczyć się przeżyć za kilka złotych miesięcznie. Tak, dobrze czytacie, kilka złotych! ZUS wyliczył mu bowiem świadczenie w wysokości... 7,77 złotych.

Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne - przyznał Piekarczyk w komentarzu dla wspomnianego medium. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc… 7 złotych 77 groszy. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie.

Na szczęście 71-letni artysta zapewnia, że cieszy się doskonałym zdrowiem i nie planuje na razie kończyć kariery muzycznej. W najbliższym czasie nie zamierza przestać koncertować, co jest dla niego nie tylko pasją, ale też źródłem utrzymania.

Bozia mnie kocha i nie odbiera mi możliwości. Wprost przeciwnie, dostaję więcej. Jestem stary już dziadek i już nie mogę biegać. Kiedyś biegłem półtorej minuty na dworzec, teraz trzy - wyznał muzyk".

Za taką kwotę ciężko byłoby komukolwiek wyżyć...

Marek Piekarczyk
Marek Piekarczyk© AKPA
Marek Piekarczyk
Marek Piekarczyk© AKPA | AKPA, Gałązka
Marek Piekarczyk
Marek Piekarczyk© AKPA
Źródło artykułu:Telewizja JastrząbPost
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także