W TVP kolejna rewolucja. Znów dotyczy programów informacyjnych. Co tym razem?

W TVP kolejna rewolucja. Znów dotyczy programów informacyjnych. Co tym razem?

Maciej Orłoś w studio "Teleexpressu"
Maciej Orłoś w studio "Teleexpressu"
Źródło zdjęć: © fot. Instagram
16.02.2024 20:54, aktualizacja: 16.02.2024 21:22

Porządków i rewolucji w TVP ciąg dalszy. Tym razem chodzi o formaty informacyjne jak "Panorama", "Teleexpres" i program TVP Info. Zdecydowano, co zrobić z przestrzenią, którą wykorzystywała Telewizyjna Agencja Informacyjna. Okazuje się, że wszyscy muszą pakować manatki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

TVP po wygranych przez opozycję wyborach przechodzi rewolucję. Na razie programy, które dotykają zmiany, muszą mierzyć się z krytyką i spadkami oglądalności. Porządki właśnie dotykają kolejne formaty. Tymczasem w siłę rośnie bezpośrednia konkurencja Telewizji Polskiej.

Kolejne zmiany w TVP. Chodzi o programy informacyjne

Telewizyjna Agencja Informacyjna nadawała do tej pory z budynku przy placu Powstańców Warszawy. Po zmianie władzy część pracowników, w tym Michał Adamczyk i Samuel Pereira nie chcieli opuścić tej siedziby TVP.

Choć od jakiegoś czasu budynek opustoszał, nowe władze TVP zdecydowały, że nie wrócą do tamtego studio. Wykorzystywane pomieszczenia TVP Word zaadaptowano do nadawania "Teleexpresu" i "19:30". Okazuje się, że te programy nie wrócą już do wyremontowanych przestrzeni na placu Powstańców Warszawy. Postanowiono o przeprowadzce na stałe na Woronicza.

Przeprowadzka w TVP

TVP Word zostanie przeniesione do dawnej siedziby TAI, zaś programy informacyjne mają powstawać w głównej siedzibie Telewizji Polskiej. Przeprowadzka ma zakończyć się do 25 lutego, gdyż wtedy TVP Word ma wrócić na antenę.

Na Powstańców Warszawy wyremontowano niedawno sporą przestrzeń. TVP wydała na to kilka milionów złotych. Okazuje się jednak, że warty tysiące złotych sprzęt, który został zakupiony, zostanie przewieziony na Woronicza i będzie służył dalej. Chodzi między innymi o ściankę LED o wielkości 22 metrów i 18 mln pikseli. Nic nie powinno się zmarnować.

Podobają się Wam kolejne zmiany w TVP?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także