Paulina Chylewska ostro o fali odejść z Polsatu do TVP. Oceniła kolegów i koleżanki z branży

Paulina Chylewska dosadnie skomentowała przejście pracowników Polsatu do TVP.
Paulina Chylewska dosadnie skomentowała przejście pracowników Polsatu do TVP.
Źródło zdjęć: © KAPif | KAPif

11.02.2024 10:13, aktual.: 11.02.2024 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie głośno jest o odejściach kilku znanych dziennikarzy z Polsatu do TVP. Paulina Chylewska, która sama przez wiele lat pracowała w Telewizji Polskiej, z ciekawością obserwuje te zmiany. W rozmowie z Plotkiem podzieliła się swoimi refleksjami na ten temat.

Paulina Chylewska, doświadczona dziennikarka sportowa Polsatu, z uwagą obserwuje ostatnie transfery z jej stacji do TVP. W rozmowie z Plotkiem podzieliła się swoimi przemyśleniami na ten temat, nie kryjąc przy okazji pewnej dozy sceptycyzmu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Zastanawiam się, jak to się dalej potoczy"

Chylewska, która sama przez 21 lat pracowała w TVP, doskonale zna realia tej stacji. Choć nie kryje sentymentu do dawnego pracodawcy, z dystansem podchodzi do fali odejść z Polsatu.

To są zawsze takie odejścia, które każą zadawać pytania, dlaczego tak się dzieje. Albo co takiego jest w nieznanym, że ludzie tam odchodzą. - komentuje Chylewska. Myślę, że to jest bardzo indywidualna sprawa i chyba każdy sam decyduje, dlaczego chce odejść.

Dziennikarka nie ukrywa jednak, że jest ciekawa, jak te transfery wpłyną na przyszłość obu stacji. Jej zdaniem, każdy, kto podejmuje decyzję o zmianie miejsca pracy, robi to z indywidualnych powodów. Jeśli przeniesienie się do innej stacji pozwoli dziennikarzom poczuć się lepiej i spełnić zawodowo, Chylewska życzy im powodzenia.

Czy Paulina Chylewska sama rozważa powrót do TVP?

Choć wielu kolegów i koleżanek może wracać do TVP, dla Pauliny Chylewskiej taka myśl nie pojawia się w planach. Mimo sentymentu do publicznego nadawcy, który towarzyszył jej przez ponad dwie dekady, obserwuje ona aktualne wydarzenia z dystansem i ciekawością. Dziennikarka nie kieruje się stereotypami czy plotkami.

"Marzę, by nasze kompetencje nie były postrzegane przez pryzmat płci"

Chylewska, znana z walki o równouprawnienie w sporcie, odniosła się również do swojej pozycji jako kobiety w męskim świecie dziennikarstwa sportowego.

Od lat jestem dla dziennikarzy tzw. kobietą w męskim świecie. Przestali mi już szczęśliwie zadawać pytanie o to, czy wiem, na czym polega spalony, ale nadal zdarzają się pytania o to, czy kobiety dziennikarki sportowe, komentatorki, ekspertki mają "ocieplać" sport. - napisała na swoich mediach społecznościowych.
Marzę, by nasze kompetencje nie były postrzegane przez pryzmat płci. Mam nadzieję, że się doczekam. - dodała.

Internauci podzieleni są w swoich opiniach na temat odejść z Polsatu. Niektórzy krytykują dziennikarzy za przejście do TVP, inni natomiast uważają, że to ich prywatna decyzja i należy ją uszanować.

Paulina  Chylewska komentuje przejścia pracowników Polsatu do TVP.
Paulina Chylewska komentuje przejścia pracowników Polsatu do TVP.© East News | Pawel Wodzynski

Kochasz programy rozrywkowe i polskie seriale? To tak jak my! Jeśli chcesz wiedzieć więcej, dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także