Pytania za milion w "Milionerach". Znacie odpowiedzi na każde z nich?
03.04.2024 22:13
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W historii teleturnieju "Milionerzy" w Polsce pytania za milion padły jedynie siedem razy. Ostatnio usłyszał je Tomasz Boruch. Czy naprawdę pytania za małą fortunę są trudne?
"Milionerzy" to kultowy program, który od początku przyciąga przed ekrany telewizorów wierną widownię. Jego prowadzącym jest Hubert Urbański, a widzowie nie wyobrażają sobie, by ktoś mógłby zastąpić go na tym stanowisku. Gospodarz teleturnieju siedem razy wręczał czek na milion złotych. Jakie pytania zadał jako ostatnie w tych grach?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Milionerzy". To oni wygrali główną nagrodę
Choć teleturniej gości na ekranach telewizorów od lat, wcale nie jest łatwo sięgnąć po główną wygraną. Zrobiło to dotąd jedynie siedem osób. Pierwsza wygrana padła w 2010 roku. Na kolejnego milionera musieliśmy czekać aż do 2018 roku. Kolejna główna wygrana padła już rok później. Kolejne dwie w 2021 i 2022 roku. Ostatnia - w 2024.
Hubert Urbański przeczytał zatem pytania za milion złotych jedynie siedem razy w swojej karierze gospodarza teleturnieju "Milionerzy". Czy były one trudne? A może każdy by na nie odpowiedział?
"Milionerzy". Pytania za milion złotych
Jakie pytania usłyszeli gracze, którzy dotarli do ostatniego etapu gry?
Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil? A: na kornecie; B: na akordeonie; C: na djembe; D: na ksylofonie. Właściwa odpowiedź to: B.
Różańcową tajemnicą chwalebną nie jest: A: wniebowzięcie Matki Bożej; B: zmartwychwstanie Jezusa; C: śmierć Jezusa na krzyżu; D: zesłanie Ducha Świętego. Wygraną zapewniła odpowiedź: C.
Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? A: 12 321; B: 1 234 321; C: 111 111 111; D: 123 454 321. Poprawna odpowiedź: B.
Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy... A: Gadów; B: Płazów; C: Ptaków; D: Owadów. Właściwą odpowiedzią jest: D.
W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu? A: w ciśnienie Bosfor B: w Cieśninie Magellana C: w Ciśnienie Kaletańskiej D: w Cieśninie Beringa. Odpowiedzią za milion jest: D.
Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii? A. Franciszek Liszt z Raiding; B. Edward Grieg z Bergen; C. Robert Schumann z Zwickau; D. Tekla Bądarzewska z Mławy. Poprawna odpowiedź to: D.
Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie? A: 1 stycznia 1000 roku; B: 1 stycznia 1001 roku; C: 1 stycznia 2000 roku; D: 1 stycznia 2001 roku. Odpowiedź za milion to: B.
Jesteśmy ciekawi, kto z naszych czytelników mógłby zostać milionerem.