Kultowy program TVP znika z anteny. Widzowie oglądali go przez 20 lat

Kultowy program TVP znika z anteny. Widzowie oglądali go przez 20 lat

Adam Sikorski
Adam Sikorski
Źródło zdjęć: © Facebook
16.03.2024 12:53

Adam Sikorski to nie tylko legenda w kręgach zapaleńców historii. Dzięki niemu powstały jedne z najbardziej znanych tekstów piosenek Budki Suflera. Teraz jego program, po dwudziestu latach emisji w TVP, nie będzie już pojawiał się na antenie.

Na Facebooku pojawiła się informacja o tym, że program Telewizji Polskiej "Było, nie minęło – Kronika zwiadowców historii" nie będzie kontynuowany. Adam Sikorski badał różne miejsca w Polsce, poszukując niezwykłych przedmiotów z duszą czy miejsc pochówku wojennych bohaterów. Teraz pojawiło się oficjalne oświadczenie o zakończeniu formatu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Adam Sikorski poinformował o zakończeniu emisji programu TVP

Na profilu programu na Facebooku zamieszczono przygnębiającą informację.

Koledzy poszukiwacze, na 99.9% skończyła się nasza przygoda z programem "Było nie Minęło". Chciałbym podziękować wszystkim grupom oraz osobom z którymi mieliśmy zaszczyt pracować podczas produkcji programu. Pozdrawiamy i życzymy wielu znalezisk. Szkoda że bez nas - głosi jej treść.

Okazuje się, że po dwudziestu latach program "Było, nie minęło – Kronika zwiadowców historii" zniknie z anteny. To z pewnością oznacza zmiany nie tylko dla widzów, ale także dla osób, które współpracowały przy produkcji.

Legendarny program znika z anteny. Co dalej?

Okazuje się jednak, że Adam Sikorski ma pomysł na to, jak nadal dzielić się swoją ogromną pasją i doświadczeniem z wiernymi widzami, którzy także stanowili dla niego inspirację. Dlatego zwrócił się do nich w swoim wpisie.

Dziś już nikt nie ma wątpliwości iż jesteście lokalnymi strażnikami pamięci mającymi w dorobku odkrycia, wzbogacone zasoby muzealne, pomniki i krzyże na mogiłach, które po latach znów są elementem lokalnego krajobrazu - zaczął swój wpis Adam Sikorski. - Jestem dobrej myśli że projekt powstania mojego kanału historycznego na platformie Internetowej YT to dobry pomysł a mając za sobą tak wierną rzesze sympatyków mojej twórczości filmowej to zapewne wróży temu projektowi dobry początek.

Okazuje się, że nowy program będzie nie tyle powtórzeniem formuły programu, który znika z anteny, co zupełnie nową jakością. Adam Sikorski zamierza się bowiem dzielić z widzami także historiami ze swojego życia. A trzeba przyznać, że jest o czym mówić. Dziennikarz był bowiem rajdowcem, a nawet stworzył kilka muzycznych hitów. To on jest autorem słów piosenek Budki Suflera: "Sen o dolinie", "Memu miastu na do widzenia", "Jest taki samotny dom", czy "Cień wielkiej góry".

Realizacja programu "Było, nie minęło" Adama Sikorskiego
Realizacja programu "Było, nie minęło" Adama Sikorskiego © Facebook
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także