Martyna Wojciechowska o swoich traumatycznych wspomnieniach z dzieciństwa. "Doświadczyłam wielu rodzajów przemocy"
18.04.2024 14:04
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Martyna Wojciechowska od lat jest pewną siebie i twardo stąpającą po ziemi kobietą. Nie zawsze tak jednak było, a największe problemy przypadły na jej okres dojrzewania. "Doświadczyłam wielu rodzajów hejtu, przemocy" - wspomina trudny czas podróżniczka.
Martyna Wojciechowska od lat związana jest z TVN-em, a jej pasją są podróże. W ostatnich latach dużo bardziej udziela się jednak w wielu kampaniach czy akcjach charytatywnych, wspierając najbardziej potrzebujących. Prywatnie, od ponad ośmiu lat sama wychowuje córkę Marysię, której ojciec, Jerzy Błaszczyk zmarł w 2016 roku.
Martyna Wojciechowska o swoich traumatycznych wspomnieniach z dzieciństwa
Choć obecnie Martyna Wojciechowska wspiera potrzebujących, to kiedyś sama potrzebowała takiej pomocy. W rozmowie z dziennikarką Jastrząb Post, Karoliną Motylewską, wyznała, że szczególnie w okresie, kiedy była nastolatką, doświadczyła wielu nieprzyjemności, w tym między innymi przemocy psychicznej czy hejtu.
Bycie nastolatką to był trudny i burzliwy okres. Nie spotkałam na swojej drodze tylko dobrych, wspierających i mądrych ludzi. Doświadczyłam wielu rodzajów hejtu, przemocy, również psychicznej, z czego nie zdawałam sobie sprawy. Wtedy różne rzeczy uchodziły i bardzo niedobrze, że uchodziły - wspomina Wojciechowska.
Czego Martyna Wojciechowska uczy córkę? "Chciałabym ją wychować na świadomą osobę"
Bez wątpienia wychowanie dziecka w pojedynkę to nie lada wyzwanie. Wie o tym Martyna Wojciechowska, która przede wszystkim próbuje wspierać i pokazywać odpowiednie kierunki swojej nastoletniej córce Marysi. Przyznała, że w dzisiejszych czasach to niezwykle trudne, ale należy pamiętać przede wszystkim o sobie.
Cieszę się, że czasy się zmieniają i że uczymy młode pokolenie, a przynajmniej ja uczę swoją córkę, żeby reagowała na to, kiedy ktoś przekracza jej granice i zachowuje się źle, też w stosunku do innej osoby, bo milczenie jest również zgodą. Chciałabym ją wychować na świadomą osobę, która rozumie, że w dzisiejszych czasach są różne zagrożenia i warto stanąć po swojej stronie. To jest dowód najwyższej odwagi - stanąć po swojej stronie - dodaje.
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.